Eesti arhitektuuripreemiate nominendid

Arhitektide, sisearhitektide ja maastikuarhitektide liidu ning kultuurkapitali preemiate laureaadid kuulutatakse välja täna õhtul teatris NO99.

VÄIKEOBJEKTI PREEMIA 2013-2015 NOMINENDID

Žürii: Vesa Humalisto (SAFA), Ivar Lubjak (EAL), Aet Ader (EAL), Edgar Kaare (EMAL), Ilona Gurjanova (EDL).

Koda, Ülar Mark, Taavi Jakobson, Hannes Tamjärv, Kalev Ramjalg, Marek Strandberg, Kariina Kristiina Kaufmann, Kadri Tonto, Hannes Praks.

Metsakõlakojad Ruup, Birgit Õigus, kaasautorid Mariann Drell, Ardo Hiiuväin, Lennart Lind, Henri Kaarel Luht, Mariette Nõmm, Johanna Sepp, Kertti Soots, Sabine Suuster.

Tsikuraat, Saari Sildos.

Ujuv saun, Tomomi Hayashi.

Uusnurk, Anne Rudanovski, Anna-Liisa Unt.

EESTI ARHITEKTIDE LIIDU AASTAPREEMIA 2016. AASTA NOMINENDID

Žürii Fuensanta Nieto isikus.

 

Narva Joaoru puhkeala ja rannahoone, Kalle Vellevoog, Martin Prommik, Andrus Andrejev, Tiiu Truus.

Eesti kaevandusmuuseum, Margit Argus, Margit Aule.

Pärnu rannastaadioni hoone, Jan Skolimowski, Peeter Loo.

Viljandi krematoorium-tavandisaal, Raul Vaiksoo.

KULTUURKAPITALI ARHITEKTUURI SIHTKAPITALI AASTAPREEMIATE NOMINENDID

Žürii: Eero Jürgenson, Marika Lõoke, Karen Jagodin, Paco-Ernest Ulman, Peeter Pere, Monika Järg, Karin Bachmann.

 

Arhitektuurikool, MTÜ Ruumiharidus.

Näitus „Ehitamata. Visioonid uuest ühiskonnast 1986–1994“, kuraator Ingrid Ruudi, kujundaja Karli Luik, graafiline kujundaja Margus Tamm.

Eesti kaevandusmuuseum, Margit Argus, Margit Aule.

Korterelamu Tallinnas Niine 6a, Juhan Rohtla, Joel Kopli, Koit Ojaliiv.

Korterhotell Konrad Tartus, Tiit Sild, Martin Maclean, Keiti Kaasik.

Puitelamu Nõmmel, Martin Aunin.

Bay Golf Club Pärnus, Jürgen Lepper, Anto Savi, Margus Soonets, Janar Toomesso.

Arhitektuuritegevus, Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

Targa Maja kompetentsikeskus Rakveres, Oliver Alver, Andres Alver, Indrek Rünkla, Tarmo Laht, Ott Alver, Sven Koppel, Ulla Saar.

Tartu Pauluse kiriku restaureerimine, Merja Nieminen, Kari Järvinen, Markku Norsi.

Ühiskondlik tegevus Kalamaja avaliku linnaruumi nimel, Teele Pehk, Juho Kalberg, Toomas Paaver.

Lenne büroo Tallinnas, Jan Skolimowski.

Hektor Design Hostel Tartus, Jan Skolimowski.

Restoran Tuljak, Tarmo Piirmets.

Eesti suursaatkond Londonis, Margit Argus, Margit Aule, Kaur Käärma, Pelle-Sten Viiburg.

Eesti tervishoiumuuseumi rekonstrueerimine ja uus ekspositsioon, Jelena Altmäe, Kadri Kaldam, Andrus Kõresaar, Indrek Mikk, Jaanus Männik, Lea Laidra, Liis Lindvere, Raili Paling.

Tartu ülikooli loodusmuuseumi renoveerimine ja uus ekspositsioon, Jelena Altmäe, Kadri Kaldam, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Lea Laidra, Liis Lindvere, Indrek Mikk, Jaanus Männik, Raili Paling.

MAASTIKUARHITEKTUURI AASTAPREEMIATE 2016. AASTA NOMINENDID

Žürii: Remi Kübar, Terje Ong ja Valdeko Lukken, Urmo Mets.

 

Maastikuarhitektuuri tegu

Narva-Jõesuu promenaad, Kersti Lootus, Piret Müüripeal, Heidi Viilop, Olavi Jõesaar, Katri Soonberg, Siim Lootus, Ivi Vartsen.

Jan Gehli teose „Linnad inimesele“ ilmumine eesti keeles, Yoko Alender, Neeme Lopp, Liina Teder, Eneli Rohtla.

Välieluruumi ajakiri Õu, Anna-Liisa Unt, Karin Bachmann, Merle Karro-Kalberg.

 

Avalik ruum

Linnalehmade projekt Pärnus: Pärnu matkarada ja linnuvaatlustornid Pärnu rannaniitudel, Raili Hurt, Siim Randmäe, eestvedaja Pärnu Linnavalitsus.

Pärnu Vallikääru park, Kersti Lootus, Kiur Lootus, Siim Lootus, Katri Soonberg, Heidi Viilop.

 

Parim aed

Mäe-Tseema talu aed, Sulev Nurme, Anu Torim.

Meelte aed Tallinna botaanikaaias, Kersti Kuus, Kaija Arroval, Ave Visnapuu.

EESTI SISEARHITEKTIDE LIIDU AASTAPREEMIATE NOMINENDID

Žürii: Anja Dirks, Eik Hermann, Kadri Klementi, Mari Kurismaa, Raul Tiitus.

 

Parim kodu

Ujuv saun, Tomomi Hayashi.

Koda, Ülar Mark, Taavi Jakobson, Hannes Tamjärv, Kalev Ramjalg, Marek Strandberg, Kariina Kristiina Kaufmann, Kadri Tonto, Hannes Praks.

Kuke külalistemaja, Mari Põld, Pille Lausmäe, Liisa Põime.

 

Parim näitus

Ekspeditsioon Wunderlich“, EKA sisearhitektuuri osakond, Katrin Talvik, Merilin Tee, Sabine Suuster, Martin Saar, Karl Taul, Alden Jõgisuu, Tõnu Lensment, Aadam Kaarma, Carl-Dag Lige, Hannes Praks.

Fotoinstallatsioon „Seeking Souls“, Loreida Hein.

Tartu ülikooli loodusmuuseumi renoveerimine ja uus ekspositsioon, Jelena Altmäe, Kadri Kaldam, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Lea Laidra, Liis Lindvere, Indrek Mikk, Jaanus Männik, Raili Paling.

Eesti tervishoiumuuseumi rekonstrueerimine ja uus ekspositsioon, Jelena Altmäe, Kadri Kaldam, Andrus Kõresaar, Indrek Mikk, Jaanus Männik, Lea Laidra, Liis Lindvere, Raili Paling.

Kumu püsiekspositsioon „Konfliktid ja kohandumised“, Raul Kalvo, Helen Oja, Tõnis Saadoja, Tuuli Aule.

Kohtla kaevandusmuuseum, Margit Argus, Margit Aule.

Tallinna linnamuuseumi raidkivimuuseum bastionikäikudes, Jaagup Roomet, Maarja Varkki, Helle-Triin Hansumäe.

 

Parim objekt

Metsakõlakojad Ruup, Birgit Õigus, kaasautorid Mariann Drell, Ardo Hiiuväin, Lennart Lind, Henri Kaarel Luht, Mariette Nõmm, Johanna Sepp, Kertti Soots, Sabine Suuster.

Arhitektipukid, Aap Piho.

Abilaud Readers, Aap Piho.

Kaseurvad Londoni saatkonnas, Margus Triibmann, Kard Männil.

Akustiline valgusti, Margus Triibmann, Kard Männil.

Ruumiinstallatsioon „Ilmutis“ Kärdlas, Urmo Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, Ann Mirjam Vaikla, Ingel Vaikla, Mikk Meelak.

 

Parim kontor

Twilio Estonia büroo, Katrin Kaevats.

Lenne büroo, Jan Skolimowski, kaasa töötas Maie Raud.

Playtechi büroo Tallinnas, Jan Skolimowski, kaasa töötas Maie Raud.

Transferwise Eesti büroo, Kärt Loopalu, Krista Thomson, Heleri Lindeberg, Rose-Marie Keva.

Eesti suursaatkond Londonis, Margit Argus, Margit Aule, Kaur Käärma, Pelle-Sten Viiburg.

 

Parim avalik interjöör

Hektor Design Hostel Tartus, Jan Skolimowski, kaasa töötas Maie Raud.

Kaubanduskeskuse Kvartal üldalad, Kadri Tamme, Liis Mägi.

Eesti paviljon EXPO 2015, Kadri Tamme, Liis Mägi.

Restoran Tuljak, Tarmo Piirmets.

Tartu ülikooli kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku II ehitusjärk, Matti Anttila, Agu Külm, Berit Freivald, Maarja Varkki.

Kultuurikatla restoran Korsten, Armastus ja Hea Toit, Hanna Karits, Annes Arro.

Meelte aed Tallinna botaanikaaias

Meelte aed Tallinna botaanikaaias

Erge Jõgela

Kuke külalistemaja.

Kuke külalistemaja.

Martin Siplane

Pärnu rannastaadioni hoone

Pärnu rannastaadioni hoone

Terje Ugandi

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming