2005. aasta arhitektuurivõistlused

 

 

VILJANDI METSAKALMISTU KABEL

Jaanuar

I preemia “Moriko” – Andres Lember (Male Arhitektid)

II preemia “Akira” – Andres Lember (Male Arhitektid)

III preemia “Porta” – Emil Urbel, kaasa töötas Ott Hirvesoo (AB Emil Urbel)

Ergutuspreemia “Maa” – Ott Kadarik, Villem Tomiste, Mihkel Tüür (AB Kosmos)

Ergutuspreemia “Lähedal” – Veronika Valk, Yoko Alender, Tuuli Köller (Kavakava)

 

KIHNU SADAMAALA PLANEERIMISE JA HOONESTAMISE IDEEVÕISTLUS

Oktoober

I preemia “Kõu” – Siiri Vallner, Kaire Nõmm, Helina Lass, Anna-Liisa Unt (Kavakava)

II preemia “Memm” – Tõnu Laanemäe, Tõnu Laigu (QP Arhitektid)

III preemia “Troi” – Rene Sauemägi, Villu Scheler (AB Pluss)

 

TARTU VABADUSE SILLA IDEEVÕISTLUS

November

I preemia – Stanislav Šulman, Oleg Samohhin

(Peterburi, Transmost)

II preemia “Allee” – Maarja Kask, Karli Luik,

Ralf Lõoke, insener Taivo Kurg (Salto AB)

 

RANDVERE ALGKOOLI HOONE IDEEVÕISTLUS

Mai

II preemia “Põõsas” – Inga Raukas (Arhitektuuriagentuur)

III preemia “Rattataadaadattataa” – Andri Kirsima (Arhitektuuristuudio Kirsima ja Niineväli)

Ostupreemia “Zorro” – Raul Järg, Priit Pent (Agabuš, Endjärv ja Truverk Arhitektid), Toomas Korb (Pink)

Ostupreemia “Rakulka” – Liina Link, Ahti Teeäär (Arhiruum)

 

NARVA KOLLEDŽI UUE HOONE ARHITEKTUURIVÕISTLUS

Juuli

I preemia “Vihm” – Katrin Koov, Siiri Vallner (Kavakava) ja

Indrek Peil (Head arhitektid)

II preemia “Peegeldus” –

Maarja Kask, Karli Luik,

Ralf Lõoke (Salto AB)

III preemia “Piiriline” –

Peeter Varrak (Hirvesoo AB)

Ostupreemia “Mäss” –

Ülar Mark, Kaja Pae, Paco Ulman, Indrek Tiigi (Urban Mark)

Ostupreema “Kvartal” –

Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla

(AS Amhold)

 

MÕISAVAHE KVARTALI HOONESTUSKAVA KONKURSS

Veebruar

I preemia “Iha” – Ott Kadarik, Villem Tomiste,

Mihkel Tüür (AB Kosmos)

II preemia “Poolsaar” – Jaak-Adam Looveer,

Toomas Paaver, Lauri Saar, Karri Tiigisoon

III preemia “Annemaagia” – Margit Kärner,

konsultant Raivo Kotov

Ostupreemia “Lavmi” – Margus Maiste,

Lembit-Kaur Stöör, Raivo Kotov, Üla Koppel,

Tõnis Savi

 

SEEWALDI ALA PLANEERIMISKONKURSS

Veebruar

I preemia “Alleaa” – Jüri Martson, Rasmus Reinolt, Ivo-Martin Veelma (AB Lokomotiiv)

Ergutuspreemia “Far” – Ülar Mark (Urban Mark)

 

ROTERMANNI KVARTALI ARHITEKTUURIVÕISTLUS

Märts

Võitja – AB Kosmos

 

AASTA BETOONEHITIS 2004

Märts

Ülemiste hotell Tallinnas – arhitekt Martin Aunin

 

LASNAMÄE JUMALAEMA KIRIKU ARHITEKTUURIVÕISTLUS

Märts

I preemia “Nikol” – Oleg Zemtšugov (AB Z-Projekt), Nikolai Djatko (Valgevene), Evgeni Kolomenkin

(Valgevene)

Ergutuspreemia “Rosarium” – Veronika Valk,

Yoko Alender (ZiZi ja YoYo)

Ergutuspreemia “Kolm” – Jüri Martson,

Rasmus Reinolt, Ivo-Martin Veelma (AB Lokomotiiv)

 

PÄRNU VANALINNA JA RANNAPIIRKONNA

TÄNAVAKAUBANDUSE INVENTARI JA

JÄÄTMEJAAMADE KUJUNDUSVÕISTLUS

I preemia “Hooaeg” – Peeter Varrak

II preemia “Purjekas” – Maarja Kask, Ralf Lõoke

III preemia “Leele” – Katrin Tammsaar

 

ARHITEKTIDE KALMEALA IDEEPROJEKTI

ARHITEKTUURIVÕISTLUS

Juuli

I preemia “Serpentiin” – Maarja Kask, Ralf Lõoke

III preemia “Ere” – Violette Decaux, Sabrina Gilet, Katrin Koov, Kaire Nõmm, Heidi Urb, Siiri Vallner (Kavakava)

Ergutuspreemia “Väravakaar” – Kadi Tuul

 

SKOONE BASTIONI IDEEVÕISTLUS

August

I preemia “Glassii” – Maarja Kask, Ralf Lõoke, Karli Luik (Salto AB)

II preemia “SK-one” – Timo Subbi, Mihkel Urmet, Taavi Kaldaru (Suburb AB)

III preemia “Karl XI” – Ott Kadarik, Villem Tomiste, Mihkel Tüür, Paco Ulman (AB Kosmos)

 

MAHTRA TALURAHVAMUUSEUMI PIIRATUD

OSALUSEGA ARHITEKTUURIVÕISTLUS

Oktoober

I preemia “Heinamaa” – Tomomi Hayashi,

Hanno Grossschmidt

II preemia “Talgud” – Andres Lember ja Tarmo Maiste (Male Arhitektid)

III preemia “Pärand” – Liina Jaanus

Ergutuspreemia “Part” – Indrek Järve (AB Schults ja Partnerid)

PARIM ERAMU 2004-2005

Oktoober

Metallmaja Tabasalus – Arhitektid Muru & Pere

 

TALLINNA LOOMAAIA LÄÄNEVÄRAVA

ARHITEKTUURSE IDEEKAVANDI VÕISTLUS

Detsember

I preemia “Delta” – Inga Raukas, Monika Löve,

Oliver Soomets

II preemia “Aarch” – Tõnu Laigu, Tõnu Laanemäe

(QP Arhitektid)

III preemia “Laguun” – Maarja Kask, Ralf Lõoke,

Karli Luik

Ergutuspreemia – Andres Lember (Male Arhitektid)

Ergutuspreemia – Peeter Varrak (Hirvesoo AB)

 

PARIM PUITEHITIS 2005

Detsember

Lasteaed Naba Tallinnas Pirital – arhitektid

Vahur Sova, Lauri Saar, sisearhitekt Mari Tosmin

 

PAETIIGI ÜMBRUSE KUJUNDUSE VÕISTLUS

Detsember

III preemia – Veronika Valk, Kerli Raamsalu

 

 

TARTU TOOMEMÄE VALGUSTUSE JA ARHITEKTUURSETE VÄIKEVORMIDE IDEEVÕISTLUS

Oktoober

II preemia “Ameelia” –

Katrin Koov ja Heidi Urb (Kavakava)

II preemia “Elutuba” – Maarja Kask, Ralf Lõoke, Karli Luik (Salto AB), pildil

IV preemia “Valgus ja vari” –

Anne Rudanovski ja Sirli Põllumäe

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming