Eesti teatri aastaauhinnad 2004

 

Draamalavastuste auhinnad

?ürii: esimees Jaak Allik, Andres Keil, Andres Laasik, Pille-Riin Purje, Ivika Sillar, Boris Tuch, Aime Unt.

Lavastajaauhind

LEMBIT PETERSON ? ?Hamlet? (Theatrum).

Naisnäitleja auhind

KERSTI KREISMANN ? Helene Alving, ?Kummitused? (Eesti Draamateater).

Meesnäitleja auhind

MAIT MALMSTEN ? Konferansjee, ?Cabaret? ja Max, ?Bent? (Vanalinnastuudio),

Padraic, ?Inishmore?i leitnant?

(Eesti Draamateater).

Naiskõrvalosa auhind

MERLE JÄÄGER ? Mercy Lott, ?Mesimees? (Vanemuine).

Meeskõrvalosa auhind

TÕNU AAV ? Boss Mangan, ?Südametemurdumise maja? (Eesti Draamateater).

Kunstnikuauhind

PILLE JÄNES ? kujundus lavastusele ?T?apajev ja Pustota? (Tallinna Linnateater).

?ürii eriauhind

PEETER JALAKAS ja SA?A PEPELJAJEV ?Luikede järve? lavastamise eest ja

VON KRAHLI TEATRI NÄITETRUPP (Taavi Eelmaa, Erki Laur, Tiina Tauraite, Juhan Ulfsak, Liina Vahtrik) ereda ja meisterliku näitlejaloomingu eest lavastustes ?Luikede järv?, ?Lumi?, ?Stiil?.

Kriitikaauhind

Auhinna määrab Eesti Teatriliidu juhatus.

SVEN KARJA ? 2003. aastal ilmunud teatriartiklid.

Kristallkingakese rändauhind

ARGO AADLI ? osatäitmised lavastustes ?Et keegi meid valvaks? ja ?T?apajev ja Pustota? (Tallinna Linnateater).

PRIIT VÕIGEMAST ? osatäitmised lavastustes ?Minu pere ja muud loomad?, ?Nipernaadi?, ?Thijl Ulenspiegel?, ?Koturnijad? (Ugala).

 

Muusikalavastuste auhind

?ürii: esinaine Raili Sule, Evi Arujärv, Kristel Pappel, Immo Mihkelson, Erkki-Sven Tüür.

ROLAND LIIV ? vokaalselt kandva, stabiilse, artistliku ja karakterit hästi tabava esituse eest: Max ooperis ?Nõidkütt? ja Clem lasteooperis ?Väike korstnapühkija?

(Rahvusooper Estonia).

AIVAR TOMMINGAS ? ereda karakteriga ja musikaalse rollilahendusega Fagini osatäitmine muusikalis ?Oliver? (Vanalinnastuudio & Smithbridge Production).

?ürii eriaauhind

GEORG MALVIUS ? muusikali ?Oliver? mitmekihiline lavastus ja Linnahalli lavaruumi oskuslik kasutamine (Vanalinnastuudio & Smithbridge Production).

Balleti- ja tantsuteatri auhind

?ürii: esimees Jaak Põldma, Helmi Puur, Tiiu Randviir, Heili Einasto, Kustav-Agu Püüman.

Duett SERGEI UPKIN ja LUANA GEORG ? nimiosalised balletis ?Romeo ja Julia? (rahvusooper Estonia).

MART KANGRO ? tantsulavastuse ?Mart on stage? eest.

Ants Lauteri nimeline näitlejaauhind

?ürii: esimees Aarne Üksküla, Anu Lamp, Reet Neimar, Elmo Nüganen, Katri-Kaasik Aaslav, Üllar Saaremäe.

RIHO KÜTSAR ? osatäitmised lavastustes ?Kuningas Lear?, ?Susi?, ?Omavahelisi jutuajamisi tädi Elliga?, ?Hamleti tragöödia?, ?Laulatus?, ?Potteri lõpp?, ?Kirsiaed?, ?Pühak?, ?Vend Antigone, ema Oidipus? ja ?Kihnu Jõnn? (Vanemuine) ja ?Teisel pool? (Emajõe Suveteater).

HILJE MUREL ? osatäitmised lavastustes ?Noad kanade sees?, ?Don Carlos?, ?Harold ja Maude?, ?Kärbes?, ?Kevade?, ?Shopping & Fucking?, ?Deemon ja ingel?, ?Minu pere ja muud loomad?, ?Dekameron?, ?Vagiina monoloogid? (Ugala) ja ?Teisel pool? (Emajõe Suveteater).

Georg Otsa nimeline auhind

?ürii: esimees Teo Maiste, Pille Lill, Anu Kaal, Taisto Noor, Ardo-Ran Varres.

JASSI ZAHHAROV ? järjepidevalt professionaalne kõrgvorm ning säravad osatäitmised muusikalavastustes:

Johhanaan, ?Salome?, de Guiche, ?Cyrano de Bergerac?, Escamillo, ?Carmen?, nimiosa, ?Nabucco?, nimiosa, ?Macbeth?, Pearu, ?Vargamäe tõde ja õigus? (rahvusooper Estonia) ning Jean Valjean, ?Hüljatud? (Smithbridge Production) ja Härra Bumble, ?Oliver? (Vanalinnastuudio & Smithbridge Production).

Salme Reegi nimeline auhind

?ürii: esimees Janno Põldma, Margot Visnap, Mari Vallikivi, Hille Ermel, Rein Oja.

AIVAR TOMMINGAS ? lapsi austav ja mõis-

tev näitlejalooming, mis peegeldab väärikat ja tõsist suhtumist lastesse nii saalis kui laval. Osatäitmised lavastustes ?Väikese onu saaga?, ?Charlotte koob võrku?, ?Kardemoni linna rahvas ja röövlid?, ?Huck?, ?Inetu? ja ?Oliver?.

Priit Põldroosi nimeline auhind

?ürii: esinaine Lea Tormis, Merle Karusoo, Peeter Tammearu, Ingo Normet, Kalju Orro.

INNA TAARNA ? kauaaegsele teatripedagoogile, Priit Põldroosi õpilasele, mitme teatriraamatu koostamise, Eesti näitlejakoolituse ja Näitlejate Liidu ajaloo uurimise eest ning silmas pidades 2003. aastal ilmunud raamatuid ?Riiklik Lavakunstikool? ja ?Tallinna Teatrikool?.

Aleksander Kurtna nimeline tõlkija auhind

?ürii: esimees Urmas Lennuk, Ene Paaver, Jaan Tätte, Ülar Ploom, Hendrik Toompere.

ANNE LANGE ? järjepidevalt mitmekülgne looming ning 2003. aastal lavale jõudnud näidendite Jim Cartwrighti ?Vaikse hääle tõus ja langus? ja Gregory Burke?i ?Gagarini puiestee? tõlkimine.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming