Teatri aastaauhindade laureaadid 2008

 

SÕNALAVASTUSE ALAL Žürii: Jaak Allik (esimees), Mari-Liis Küla, Madis Kolk, Reet Mikkel, Aare Pilv, Pille-Riin Purje, Anneli Saro.

 

Lavastajaauhind

Tiit Ojasoo – lavastus „ГЭП ehk Garjatšije estonskije parni” (NO99).

 

Naisnäitleja auhind

Piret Laurimaa – Kelli Lund lavastuses „Karge meri” ja Arkadina lavastuses  „Kajakas” (Endla).

 

Meesnäitleja auhind

Üllar Saaremäe – Cyrano lavastuses „Cyrano de Bergerac” (Rakvere teater).

 

Naiskõrvalosa auhind

Tiina Tauraite – Maša lavastuses „Kajakas” (Von Krahli teater).

 

Meeskõrvalosa auhind

Taavi Teplenkov – Lemmergas lavastuses „Voldemar” (Eesti Draamateater).

 

Kunstniku auhind

Silver Vahtre, Krista Tool, Margus Vaigur  –  lavastuse „Kangelane” kujundus (Endla).

 

Sõnalavastuste eriauhind

Mart Koldits – ereda loomingulise idee veenev teostus lavastuses „Proffet” (suveprojekt).

 

Kristallkingakese auhind

Laura Peterson – Nastenka lavastuses „Valged ööd” (Theatrum), osatäitmised lavastuses „Tühirand” (Vanemuine), Mairis Gavlin lavastuses  „Börs ja börsitar” (Ugala) ning Esmeralda lavastuses „Jumalaema kiriku kellamees” (Emajõe Suveteater).

 

MUUSIKALAVASTUSE ALAL

Žürii: Raili Sule (esinaine), Vahur Keller, Tiina Mattisen, Kristel Pappel, Alo Põldmäe.

 

Dmitri Bertman – mõjuva kujundikeele leidmine  lavastustes  „Wallenberg” (Erkki-Sven Tüüri ooper Estonias) ja „Hoffmanni lood” (J. Offenbachi ooper Vanemuises).

 

Mart Madiste – särav esiletõus mõlema ooperiteatri juhtiva tenorina rollides Hoffmann  (J. Offenbachi „Hoffmanni lood” Vanemuises) ja Hertsog  (G.Verdi „Rigoletto” Estonias).

 

 

 

 

 

BALLETILAVASTUSTE ALAL

 Žürii: Tiiu Randviir-Tölp (esinaine), Ago Herkül, Oleg Titov, Enn Suve.

 Marina Kesler – üldinimliku sõnumi ja huvitava koreograafilise lahendusega  balleti „Libahunt” lavastamine „Estonias”.

 

TANTSULAVASTUSTE ALAL

Žürii: Mall Noormets (esinaine), Kristiina Garancis, Jüri Nael, Tõnu Lensment, Priit Raud.

Oksana Titova – „Hamleti” lavastus Estonia.

Tantsu, muusika ja kujunduse toetav ja toitev sümbioos. Meisterlik ja energiaküllane ansamblitunnetus, sisu kandev tundlik koreograafiline lahendus.

 

Muusikalavastuste  eriauhind

Vitali Nikolajev – peenelt nüansseeritud kõrvalosade (Madge balletis „Sülfiid”, aadlik Camacho balletis „Don Quijote”, Tybalt balletis „Romeo ja Julia”) meisterlik ja isikupärane esitus Estonia lavastustes.

 

Algupärase dramaturgia auhind

Žürii: Eero Epner (esimees), Ülev Aaloe, Taavi Eelmaa, Ene Paaver, Ivar Põllu.

Andrus Kivirähk –  „Voldemar”. Teatriajaloo ja inimesemõistmise avardamise eest.

 

Kriitikaauhind

Otsustab teatriliidu juhatus.

Ivika Sillar – „Antoška” (Teater. Muusika. Kino 2007, nr 7) ja „Hirvekütt” (ajakiri NO99 2007).

 

Salme Reegi nimeline auhind

Žürii: Rait Avestik (esimees), Enn Lillemets, Ilona Martson, Katrin Nielsen, Rosita Raud.

Finn Poulsen – Eesti teatris tehtud ausa, tugevat lavastajasõnumit levitava ning näitlejaid ergastava ja publikut mitte alahindava tõsise töö eest, mis taas leidis tõestust Emajõe Suveteatri lavastuses „Romeo ja Signe”.   

 

Georg Otsa nimeline auhind

Žürii: Teo Maiste (esimees), Jassi Zahharov, Anu Kaal, Mati Kõrts, Pille Lill,  Taisto Noor, Mati Palm.

 Heli Veskus – esile tõstetakse  osatäitmisi: Tatjana, „Jevgeni Onegin”; Mimi, „Boheem”; tark naine, ”Tark naine”; Hanna Glawari, „Lõbus lesk”; Agathe, „Nõidkütt”; krahvinna Gabriele Zedlau, „Viini veri”; Micaëla, „Carmen”; Barbara, „Barbara von Tisenhusen”; Desdemona, „Othello”; Floria Tosca, „Tosca”; Nedda,  „Pajatsid”, hinnates soolokontserte ja kõrgetasemelisi esitusi suurvormides.

 

 

 

 

Priit Põldroosi nimeline auhind 

Žürii: Lea Tormis (esinaine), Ingo Normet, Peeter Tammearu, Kalju Orro, Margot Visnap.

Aarne Üksküla kui erakordse tähendusega Õpetaja.  

 

Natalie Mei nimeline auhind 

Žürii: Arne Mikk (esimees), Mai Murdmaa, Enn Põldroos, Kustav-Agu Püüman, Ann Lumiste.

 

Elo Soode – originaalne ja terviklik kunstnikunägemus lavastuses „Hamlet” (Estonia). 

 

Aleksander Kurtna nimeline auhind 

Žürii: Monika Läänesaar (esinaine), Martin Algus, Lilian Tamm-Vellerand, Ülar Ploom.  

 Maimu Berg – soome näitekirjanduse (sealhulgas 2007. aastal lavale jõudnud Lea Klemola „Kokkola” ja Reko Lundani „Teil ei olnud nimesid”) radikaalse ja loomingulise tõlkimise eest. 

 

Ants Lauteri nimeline auhind

Žürii: Anu Lamp (esinaine), Reet Neimar, Ivika Sillar, Katri Aaslav-Tepandi, Gert Raudsep, Rein Oja, Indrek Sammul.

 Külli Teetamm – Hilde, „Naine merelt”; Sonja, „Kuritöö ja karistus”; Thomasina, „Arkaadia”; Ophelia, „Hamlet”; Fenetška ,„Isad ja pojad”; Pozzo, „Oodates Godot’d”; Dina,  „Nii see on (kui teile nii näib)” ja Nancy, „Nõks” (Tallinna Linnateatris); osatäitmised telelavastuses „Koor minu kohvis” ja seriaalis „Õnne 13” (ETV) ja „Mina-lood” (Eesti Raadios).

 Tambet Tuisk – Tom Jones, „Tom Jones”; Ferdinand, „Salakavalus ja armastus”; Roberto Zucco, „Roberto Zucco”; Dionysos, „Vend Antigone, ema Oidipus”; Romeo, „Romeo ja Julia” (Vanemuine); osatäitmised lavastuses „Nafta”;  Kikuchiyo,  „Seitse samuraid”;  Stalker, Kirjanik ning Professor lavastuses „Stalker”; Katurian K. Katurian, „Padjamees”; Mike, „Hirvekütt”; eestlane Tambet,  „ГЭП ehk Garjatšije estonskije parni”; Hirmus Ants, „Kommunisti surm” (NO99).

 

TEATRITÖÖTAJA AUHIND

Žürii: Indrek Saar (esimees), Sirli Bergström, Anu Konze, Külli Root, Aime Unt, Riina Viiding.

 

Etendust ettevalmistava töötaja kategooria

Liina Laigu – kunstnik-dekoraator (Estonia).

 

Etendust teenindava töötaja kategooria

Kaido Päästel – lavameister (Endla).

 

Haldus- ja administratiivtöötaja kategooria

Juhan Rumm – Rakvere teatri ehituse projektijuht.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming