Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad 2006

 

  Kirjandus

Mati Sirkel  Robert Musili “Omadusteta mehe”

  ja teiste raamatute tõlkimine  100 000

 

Kujutav ja rakenduskunst

Liina Siib  Edukas näitusetegevus 2006. aastal  100 000

 

Arhitektuur

Raine Karp  Monumentaalne isepäine ja inspireeriv looming  100 000

 

Audiovisuaalne kunst

Raimo Jõerand  Film “Sinimäed”  100 000

 

Helikunst

ERSO  Kandev roll Eesti muusikaelus  100 000

 

Näitekunst

Von Krahli teater

ja teater NO99  Jõuline kunstiline ambitsioonikus  100 000

 

Rahvakultuur

Anu Raud  Rahvakunsti väärtustamine, alalhoidmine ja

  edasikandmine  100 000

 

Kehakultuur ja sport

Mihkel Zilmer  Pühendunud töö Eesti tippsportlaste sportliku

  võimekuse tõstmisel  100 000

 

 

Sihtkapitalide preemiad

 

Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapital

Leili Kuldkepp  Isikunäitus Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi

  sarjas “Klassikud”  40 000

Tiina Abel  Kunstimuuseumi ekspositsiooni “Eesti kunsti klassika

  18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni (Varamu)”

  ja näituse “Modernismiaja klassikud. Andrus Johani ja

  Kaarel Liimand” kureerimine  40 000

Martin Pedanik  NO99 teatri plakatite ja trükiste graafiline lahendus

  ning klubi Bashment järjepidev kvaliteetne

  klubigraafika  40 000

Tõnis Saadoja  Edukas näitusetegevus 2006. aastal  40 000

Eesti Kunstimuuseumi

Hariduskeskus  2006. aasta haridusprogrammide väljatöötamine ja

  edukas läbiviimine Kumus  20 000

 

Arhitektuuri sihtkapital

Raivo Kotov  Fahle maja  40 000

Andrus Kõresaar  Fahle maja  40 000

Tarmo Piirmets  Skype’i kontor  40 000

Mart Kalm  Siinmaa villa  40 000

Aado Talimaa  Restaureerimise aastapreemia (Siinmaa villa)  40 000

Mart Siilivask  Uurimus “Tartu arhitektuur 1830 – 1918”  40 000

Eesti Disainerite Liit  Disaini aastapreemia: disainiaasta algatamine ja

  korraldamine  40 000

 

Audiovisuaalse kunsti sihtkapital

Mati Kütt  Aasta parim animafilm “Une instituut”  50 000

Veiko Õunpuu  Parim mängufilm “Tühirand”  50 000

Tõnu Aru  Missioonipreemia  25 000

Jüri Sillart  Elutööpreemia  80 000

Urmas Jõemees  Väljapaistev taustajõud  25 000

Hans Veinmann   Väljapaistev kinonäitaja  25 000

 

 

Helikunsti sihtkapital

Sven Grünberg  Uute suundade avamine Eesti muusikaelus  50 000

Kaja Irjas  Eesti Muusika Infokeskuse tulemuslik juhtimine  50 000

Risto Joost  Eesti heliloojate autorikontsertide ettevalmistamine

  ja juhatamine  50 000

Kädi Plaas  Edukas ja kõrgetasemeline kontserttegevus  50 000

Tiiu Peäske  Silmapaistvad tulemused noorte

  viiuldajate koolitamisel  50 000

Kustas Kikerpuu Aastatepikkune viljakas tegevus helilooja, dirigendi

  ja pedagoogina ning sisukas jazzharmoonia õpik  50 000

Kalle Randalu  Aktiivne kontserttegevus  50 000

Timo Steiner ja

Ülo Krigul  “Eesti muusika päevade” korraldamine ja Eesti

  kaasaegse muusika propageerimine  50 000

Jaan-Eik Tulve  Tulemusrikka töö eest ansambliga Vox Clamantis  50 000

 

 

Rahvakultuuri sihtkapital

Ants Üleoja  Sisukas töö ja segakooriliikumist suunav tegevus

  Eesti  Segakooride Liidu muusikatoimkonna esimehena  40 000

Rahvusooper

Estonia poistekoor  Aktiivne  kontserttegevus ja

  kõrged kunstilised saavutused  40 000

Viivi Metslaid  Harrastusteatrite juhendajate tegevuse arendamine

  ning tõlkenäidendite kataloogi koostamine  30 000

Raivo Adlas  Sihikindel ja tänuväärt töö teatritekstide

  andmebaaside loomisel  30 000

Raul Talmar  Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori

  ja neidudekoori Leelo muusikaline arendamine  30 000

Andrus Siimon  Virumaa Noorte Meeskoori muusikaline arendamine  30 000

Christi Kütt  Rahvakunsti ja käsitöötraditsioonide edasikandja  30 000

Ivo Eesmaa  Pikaajaline ning tulemuslik tegevus

  vabahariduse valdkonnas  30 000

Anne Kruuse  Viljakas pedagoogiline tegevus solistide ning

  vokaalansamblite juhendamisel ning Harju maakonna

  kultuurielu aktiivne edendamise  30 000

Linda Pihu  Aktiivse ühiskondlik panus ja tulemusrikas tegevus 

  laste ja noorte rahvatantsurühmade juhendamisel ning

  maakondlike ja üleriigiliste rahvatantsupidude

  korraldamisel  30 000

Tarvanpää Selts  Esimese eesti meeste tantsupeo korraldamine  30 000

Igor Tõnurist  Mitmekülgne ja tulemuslik

  pärimuskultuurialane tegevus   30 000

Peeter Perens  Mitmekülgne kontserttegevune Tallinna

  Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskooriga  20 000

Aivar Leštšinski Mitmekülgne ja kõrgetasemeline kontserttegevus

  Tallinna Kammerkooriga  20 000

Elfriede Nikolai  Tulemusrikas pedagoogiline ja kunstiline tegevus

  Pärnu linna rahvatantsurühmade juhendamisel  20 000

Kadri Tiis  Aktiivne ühiskondlik tegevus ja viljakas töö noorte  ja

  täiskasvanute rahvatantsurühmade juhendamisel

  ning maakondlike ja üleriigiliste

  rahvatantsupidude korraldamisel  20 000

Merike Hallik  Mitmekesine ja tulemuslik rahvakultuuri koordineerimine

  ning sihikindel Harju maakonna kultuurielu

  arendamine     20 000

Ott Sandrak   Sihikindel ja laiahaardeline kultuurimaastiku

  tutvustamine nii Eestis kui väljaspool   20 000

 

 

Kehakultuuri ja spordi sihtkapital

Enno Akkel  Spordiveteranide sportliku tegevuse arendamine  25 000

Mati Lilliallik  Kergejõustiku kuldliiga ja Ühispanga rahvajooksu

  edukas läbiviimine  25 000

Enn Põlluste  Eesti maadluskoondise uuele tasemele tõstmine  25 000

Indrek Kelk  Tartu nelikürituse ja Tartu suusamaratoni

  edukas läbiviimine  25 000

 

Sihtkapitalide preemiad kokku     1 765 000

Nõukogu peapreemiad kokku    800 000

KOKKU    2 565 000

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming