Küsib/Vastab

Aili Künstler: Kõikvõimalike kirjalike ja elektrooniliste keelehooldetekstide vajalikkust ja tähtsust eesti keele elujõu toetajana on raske üle hinnata. Keelenõuande juubeliaastal olete meili- ja telefoninõustamise vormi täiendanud videoklippidega. Kas on oodata veel keelenõu vormilisi uuendusi?

Tõnu Tender, EKI direktor: EKI on riigi teadus- ja arendusasutus, mille peaülesanne on seista hea eesti keele püsimise ja arendamise, sh väärtustamise eest. Soovisime koos ERRiga tutvustada üldsusele paeluvas lühivormis eesti keelt, selle rikkusi, näiteks sõnade-väljendite päritolu ja vanust, uudis-, murde- ja laensõnu, slängiväljendeid, koha- ja isikunimesid, termineid, õigekeelsust jne. ERR haakus kohe EKI soovidega, tegutses loominguliselt ning pakkus välja mitu võimalust. Valminud 20 keeleklippi olid tele-eetris peamiselt tähtsate spordisündmuste jalgpalli EMi ja olümpiamängude ajal.

Emori teleauditooriumi uuringu andmetel jooksid klipid ETVs juunist augustini 113 korda, ETV2 eetris oli klippe 45 korda. Mõlema ETV kanali peale kokku oli 561 000 inimest, kes nägid klippi järjest vähemalt ühe minuti jooksul (s.o 46,4% 4aastastest ja vanematest Eesti elanikest). Lisaks need, kes on klippe vaadanud veebis. Usutavasti tõstavad keeleklipid huvi eesti keele ja heakeelsuse vastu. Loodame koos heade partneritega koostööd jätkata.

Sügisel soovime korraldada muuseumiöö laadis EKI keelenõuande öö. Vormilistest uuendustest on põhjust kõnelda siis, kui need on asjaosalistega läbi arutatud.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht