Raamatututvustus

J. R.

Konstantin Stanislavski EETIKA

See on muidugi raamat teatri- ja näitlejaeetikast, aga nii pagana hästi laiendatav kogu kultuurkonnale. Stanislavski väljendus on kohati ehk natuke hapu, aga mõtted õiged, eetika otsimine kunstis õigustatud. Tõlkinud Felix Moor, toimetanud Reet Neimar, kujundanud Kersti Tormis. Eesti Teatriliit, 2005. 32 lk.

Armen Tõugu

Kerrtu Soans

INDIGOLAPSED. Kas uus põlvkond?

Kas on tekkinud mingi uus, teist laadi põlvkond või on kogu iva ikkagi sellest, et iga uus põlvkond erineb oma vanematest? Kes ja mis see on, seda nad räägivadki. Aga pidage meeles: võib juhtuda, et keegi ei austa teid niisama, et peab asutama? austus tuleb edaspidi ära teenida. Kole! Toimetajad Janne Jensen ja Ia Mihkels, kujundanud Anne Lauk/Momo, eessõna Tiiu Kuurme, korrektuur Mare-Mai Kõnno. Väike Vanker, 2005. 224 lk.

Konstantin Vaginov

SOKULAUL

Üsna noorelt surnud vihane vene kirjanik, täitsa Bulgakoviga kõrvutatav. See raamat mütologiseerib omamoodi Peterburi, Nevski prospekti ja vene pöördeaegade intelligentsi, uue monstrumriigi algust. Modernistlik, liikuv ja stiilne maailm. Loomingu Raamatukogu 8 ? 10/2005. 160 lk.

Diana Leesalu

2 GRAMMI HÄMARUSENI

Tütarlapse hooga kirjutatud esikromaan, narko- ja noortelugu, XXI sajandi väikelinna teismelise maailm. Mõnus jutukas, millel loodetavasti enamatki rääkida. Kujundanud Piia Ruber, illustreerinud Reela Nigul. Verb, 2005. 168 lk.

Elmar Ilus

ROOMA ERAÕIGUSE ALUSED

Õpik-konspekt õigusteaduskonna üliõpilastele. Tarkus tarviline vara. Kuidagi lohutav lugemine, mil vabariigis pole tõe ega õigusega asjad just kõige paremad. Pole kunagi olnudki. Seda me peamegi õppima. Toimetanud Jaan Unt, kujundanud Tõnis Vint. Penikoorem, 2005. 232 lk.

Christiane Holler

EESEL VÕI HOBUNE?

Et tegemist on toreda lasteraamatuga, on iseenesestki selge. Aga küsimus on eksistentsiaalne. Eriti meie argielu ja meediamelu taustal. Peame tõdema: tõepoolest, suurt vahet pole. Ehk leiavad kääbusmuulad ja hobused ja muud kabjalised koos indigolastega sellele teistsuguse, ütleks, parema vastuse. Härra Cerny jutustatud lood. Tõlkinud Eve Sooneste, toimetanud Linda Ruud, kujundanud Kadri Ilves. Tiritamm, 2005. 96 lk.

Uno Schultz

LÄÄNEMERE LUIGED

Isand Schultz on tore luuletaja ja see siin tema teine raamat. Siuke impressionistlik, lihtne maailmast-ära-asi. Ilusa luule sõpradele. Eks ta ole. Kujundanud Kristjan Allik, kaks luuletust võru keelde tõlkinud Mariko Faster. Eesti Keele Sihtasutus, 2005. 44 lk.

ESTONIAN LITERARY MAGAZINE. Spring 2005

Aare Pilv ja Berk Vaher on kokku pannud n-ö noorte eri, kus Priit Kruus kirjutab me kirjanduse tulevikulootustest, Janek Kraavi manifestatsioonidest, Lauri Sommer diktofoni?amanismist, Pilv Sommerist, Argo Riistan küsitleb Lauri Pilterit (vähemasti nii me loodame), Anneli Mihkelev tutvustab Elo Viidingut, kelle luuletusist ilmub ka tõlkeid jpm. Muuseas saame siit teada, et Berk Vaher on Eesti Coelho või vähemasti Joyce. Ilus number. 58 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht