DRAAMA festivalil saab näha täna jaapani kyogen teatri lavastust

Photo by Mr. Yoshihiro MaejimaTäna, 7. septembril kell 19 on Tartus Athena Keskuse suures saalis kõigil teatrigurmaanidel suurepärane võimalus osa saada  jaapani traditsioonilisest kyogeni teatri lavastusest ja töötoast, mille viib läbi Chuzaburo Shigeyama Family trupp Jaapanist. Nii etendus kui ka töötuba on kõigile tasuta.

Kyogen on 650-aastase traditsiooniga Jaapani teatrivorm, mida vahel kiputakse pidama vanamoeliseks ning raskesti mõistetavaks. Sellest hoolimata on kyogeni puhul tegemist komöödiaga, mida on suhteliselt kerge jälgida. Kyogeni tüüpilised tegelased on Taro Kaja (teener), daimyo (feodaalisand) ja Yamabushi (mäepreester). Kõigi nende puhul on tegemist südamlike tegelastega, kes ajavad publikut naerma. Traditsiooniliselt esitatakse kyogene no laval.

Kyogeni näitlejad kasutavad kõhuhingamist, et rääkida kõva ja selge häälega, sest kyogene esitati traditsiooniliselt õues. Kyogen on lihtne kunstivorm. See ei põhine suurtel dekoratsioonidel, vaid toetub esitajate väljenduslikkusele ja kõnele ning publiku ettekujutusvõimele.

Laval on Yoshinobu Shigeyama, Craig Kingsley ja Kento Niijima.
Kyogen õhtu kestab 1 tund ja 30 minutit ning on kõikidele huvilistele tasuta. Kyogen õhtu sisaldab tutvustavat sissejuhatust kyogeni teatrivormi ning lavastusse “Ne On Gyoku”, “Kuidas naerda” workshop’i, Chuzaburo Shigeyama Family lavastuse “Ne On Gyoky” etendust.

Lavastuse toob Eestisse Draama festivalile SA Eesti Teatri Festival koostöös Jaapani Suursaatkonnaga Eestis.

“Me otsime alati võimalusi tutvustada Jaapani eri palgeid eesti inimestele, kuna Eesti on Jaapani jaoks üks olulisemaid ning sõbralikumaid riike. Pärast arupidamist kolme Balti riigi ja Tokyo vahel jõudsime järeldusele, et järgmise killuna jaapani kultuurist võiks eestlastele tutvustada kyogen’i, 650-aastase traditsiooniga komöödiateatrit, mis pole siinmail veel kuigi tuntud. Konsulteerides mitmete prominentsete tegelastega Eesti draama- ja teatrimaailmas soovitati meil tungivalt osaleda festivalil DRAAMA, mis oleks jaapani traditsioonilisele teatrile sobivaim ning ka ajaliselt mugavaim esinemiskoht,” kommenteerib jaapani teatri jõudmist teatrifestivalile Eesti Jaapani Suursaatkonna Esimene Sekretär Mr. Takashi ATO.

“Draama festivali näol on tegemist teatripeoga. Kuigi programm koosneb valdavalt Eesti teatri lavastustest, ei ole ka väliskülalised meil olnud võõrad. Antud sündmus leidis meid ise üles ning me oleksime olnud ääretult rumalad, kui poleks seda suurepärast võimalust jätnud kasutamata festivalil, mille fookus on teatril ja selle suundumistel,” lisab SA Eesti Teatri Festivali juhataja Maarja Mänd.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht