Rahvusvaheline näitus “Collaboration. Kaasaegne kunst Lüneburgist” TKK galeriis Noorus

COLLABORATION. KAASAEGNE KUNST LÜNEBURGIST
MAAL-FOTO-INSTALLATSIOON-VIDEO
24.08-23.09.2017
Avamine 24.08 kell 17.00
Neljapäeval, 24. augustil kell 17.00 avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus rahvusvaheline väljapanek „COLLABORATION. Kaasaegne kunst Lüneburgist“. Tervitustega esinevad Tartu linnapea Urmas Klaas ja Lüneburgi linnapea Ulrich Mädge ning näituse kuraator Enno Wallis. Kunstnikest osalevad avamisel Nooruse galeriis Ursula Blancke Dau, Justine Otto, Karin Marquardt, Bernd Uhde ja Anton Bröring.

Näitus „COLLABORATION“ kasutab Lüneburgi piirkonna kaasaegse kunsti tutvustamiseks kaheksat erinevat vaatepunkti. Rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnike esitlus hõlmab nii maale, objekte, fotot kui  videot. Näitusel osalevad Anton Bröring   (www.anton-broering.de),  Annegret Soltau   (www.annegret-soltau.de),  Bernd Uhde   (www.bernduhde.com),  FRANEK    (www.franek-berlin.de),  Karin Marquardt   (www.karin-marquardt.de),  Justine Otto  (www.justineotto.de),  Ralf Peters   (www.ralfpeters.info) ja  Ursula Blancke Dau  (www.blancke-dau.de). Väljapanekut kureerib Enno Wallis.
Eksponeeritavad teosed kuuluvad Amt Neuhausis (Saksamaa) asuvas Sparkassenstiftung Lüneburgi kunstikogusse, millega Lüneburgi linn ja kreis teevad koostööd 2012. aastast. Antud kollektsioon on regionaalse kunsti ainulaadseks ja mitmekülgseks varamuks ning valikut sellest  esitletakse rahvusvahelisele publikule esmakordselt.
Sõpruslinnade kunstivaldkonna koostöö algus ulatub tagasi aastasse 2016, mil saksa kunstnike Ursula Blancke Dau ja Christian-Ivar Hammerbecki ning Lüneburgi Saksa-Eesti Seltsi initsiatiivil ja abiga sai teoks Tartu Kõrgema Kunstikooli  õppejõudude-kunstnike näitus „Missioon“ värskelt renoveeritud Kulturbäckereis (www.kulturbaeckerei-lueneburg.de). Samaaegselt oli seal avatud Tartu lasteaedades ja koolides toimunud postkaardi joonistusvõistlusele „Bei uns – meie juures“  laekunud tööd.  Nüüd on valik saksa kunstist jõudnud Tartusse!
Väljapanek on Tartu Kõrgema Kunstikooli, Nooruse galerii, Tartu linna, Hansalinn Lüneburgi, Lüneburgi kreisi ja Sparkassenstiftung Lüneburgi koostööprojekt.
Näitus „„COLLABORATION. Kaasaegne kunst Lüneburgist“ jääb avatuks 23. septembrini.

Lisainformatsioon:
Tartu Kõrgema Kunstikooli galerii Noorus
Galerist Reet Pulk-Piatkowska
galerii@artcol.ee
Tel: 55639527

www.sparkassenstiftung-lueneburg.de
www.artcol.ee

Uudised

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming