Tartu ülikooli kunstimuuseum paneb välja haruldased Egiptuse muumiad

Alates 9. veebruarist on Tartu ülikooli kunstimuuseumis külastajatele avatud muumiakamber – koht, mis jutustab lugusid ja viib seiklustele vanasse Egiptusesse.
„Muumiakamber on väga mitmekülgne paik, mis ühest küljest pakub lõpuks väärikat kohta meie muuseumi kogudesse kuuluvatele unikaalsetele muumiapoistele ning teisalt võimaldab saada põhjaliku ettekujutuse vanade egiptlaste maailmapildist ning tutvuda sealse surmakultuuri ja ihaldatud hauataguse eluga.“ tutvustab ülikooli kunstimuuseumi juhataja Jaanika Anderson. Kambri seinu katvad detailsed seinamaalingud jutustavad lugusid mumifitseerimisest, südame kaalumisest, teispoolsusest ja paljust muust. „Avastamisrõõmu jagub siin kindlasti igas vanuses huvilistele“ kinnitab Anderson.
Püsiekspositsiooni laiendusena avatud muumiakamber loob suurepärase võimaluse ka kooliõpetajatele antiikkultuuride, ajaloo ja kunsti õpetamiseks, sest lisaks varasematele Kreeka ja Rooma kultuuri teemadele on nüüd muuseumis ka haridusprogrammid Vana-Egiptuse kohta.
Lisaks on muumiakambris säilinud elemente ka selle ruumi algsest funktsioonist ehk 19.sajandil eksisteerinud ülikooli rahakassast, kus rikkalike kaunistustega seifiluukide taga hoiti töötajate palgaraha.
Muumiakamber on külastajatele avatud E-R 11-17 Tartu ülikooli peahoones asuvas kunstimuuseumis.
Muumiakambri idee ja kontseptsioon: Tartu ülikooli kunstimuuseumi meeskond (Jaanika Anderson, Ingrid Sahk, Kristiina Tiideberg, Külli Valk, Anne Arus, Maria Väinsar, Liisi Pabstel)
Sisekujundus: Mari Kurismaa
Seinamaalingud: Kristiina Ribelus ja Pille Vilgota
Sarkofaagi ja kanoopide mudelid: Eike Eplik, Anne Arus, Arvi Kuld
Mööbel: Wako Värkstuba

kunstimuuseum.ut.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht