Muutlikud suhted kehaga 

OLAF MERTELSMANN, ajaloolane 

Olaf Mertelsmann

Sillerkiil / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons 

Lapse ja teismelisena olin pikka aega oma kehaga rahulolematu – olin kuni 9. klassini oma klassis kõige väiksem ja teised kiusasid mind. Ilmselt seepärast hakkasin palju sporti tegema. Hiljem osalesin juba võistlustel ja lõpuks ka kasvasin. Hoolitsesin oma keha eest kuni ülikooli lõpetamiseni ja õppisin spordi kaudu midagi olulist: esikohal ei ole võimalikult palju või intensiivselt treenida, vaid võimalikult intelligentselt. Sõna „treenima“ võib asendada töötamise, kirjutamise, õpetamisega jne. 

Pärast tööleminekut minu suhe oma kehaga muutus. Mõnedel aastatel jätsin selle hooletusse, sest töö või lapsed olid tähtsamad. Suitsetasin, võtsin kaalus juurde, elasin ebatervislikult. Teistel aastatel hoolitsesin jällegi rohkem oma keha eest, tegin sporti ja elasin tervislikumalt. See muutlik suhe tõi kaasa ka mõned haigused. Ma ei olnud piisavalt intelligentne. 

Pidin elama üle viiekümne, et jõuda järelduseni: me ei kontrolli oma keha, keha kontrollib meid. Kui keha on heas vormis, siis tunneme end ka paremini. Siis oleme elus palju õnnelikumad ja saavutame rohkem. Olgu see siis sport või jalutuskäik, matkamine mägedes või lihtsalt jalgrattasõit, jooga või ujumine, keha andestab ka mõne Kuuba sigari, hea veini ja kerge ülekaalu. 

Järelikult allun oma kehale, et me mõlemad saaksime võimalikult kaua elust rõõmu tunda ja üht-teist ära teha. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht