Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistluse võitja on KARISMA arhitektid OÜ võidutöö FIAT LUX

Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistluse võitis võidutöö nimega FIAT LUX,mille autoriteks on arhitektid Risto Parve, Kai Süda, Martin Kinks, Margit Valma ja arhitektuuriteadlane Mait Väljas (KARISMA arhitektid OÜ).

Žürii arvates on võidutöö tugevuseks tema lihtne ja meeldejääv üldkujund, milles teadlikult puudub liialdatud monumentaalsus. Tervikuna vastab töö hästi sotsiaalkiriku eesmärkidele. Suureks väärtuseks ka hoone energiaökonoomsus, millega autorid on juba eskiisi koostamisel arvesse võtnud. Võidutöö preemia suurus on 5000 eurot.

Teise preemia vääriliseks valis žürii võidutöö nimega ÕHUKE KOHT, mille autoriteks on Arhitektuurinurk OÜ arhitektid Pille Noole, Üllar Ambos, Kaisa Lasner, Kerttu Karjust ja Jiannis Lykouras. Teise preemia suurus on 4000 eurot.

“Konkursi üks atraktiivsemaid, kuid samas potentsiaalselt enim vastuolulisi arvamusi tekitav võistlustöö, mille üldmulje võib olla kirikuna raskesti identifitseeritav, “ arvas EELK Tallinna praostkonna praost ja arhitektuurivõistluse žürii esimees Jaan Tammsalu.

Kolmanda preemia suurusega 2500 eurot pälvis võistlustöö nimega TEE, mille autoriks on Villem Tomiste (OÜ Stuudio Tallinn).

Ostupreemia väärtuses 1250 eurot anti välja võistlustööle nimega NIMROD, autoriteks Emil Urbel, Mari Renno ja Ainar Luik (Arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ).

Ehkki Mustamäe Maarja Magdaleena kirik on tulevikus multifunktsionaalne, pidas žürii väga oluliseks, et kirik oleks ka eemalt kirikuna äratuntav. Otsiti hoonet kui märki, mis loob kohale uue kvaliteedi, sakraalse ja kaasaegse sümbioosi.

Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistlusele, mis kestis 3 kuud, laekus tähtajaks 31 tööd, millest žürii valis välja neli preemiasaajat.

Ideekavandite puhul hinnati hoone arhitektuurset kvaliteeti ja sobivust kirikuhooneks, ruumiplaneeringu professionaalsust ja funktsionaalset sobivust ning võimet luua uus ja eriline koht Mustamäe paneelmajade vahele.

Lisaks rahalistele preemiatele tunnustas Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda veel kolme võistlustööd:SANDLIPUU ÕIS, mille autoriteks on Kadarik Tüür Arhitektid OÜ arhitektid Ott Kadarik, Mihkel Tüür, Aleksei Petrov, Tanel Trepp ja Maarja Tüür, DIO, mille autoriteks on Alver Arhitektid OÜ arhitektid Andres Alver, Sven Koppel, Tarmo Laht, Ulla Saar ja Indrek Rünkla ning KIRIKU ALLEE, mille autoriteks on OÜ Sport arhitektid Tõnu Laanemäe, Martin McLean ja Tiit Sild.

Võistlustöödega on võimalik tutvuda alates 11.septembrist Eesti Arhitektuurimuuseumis. Näitus jääb avatuks septembri lõpuni.

Võistluse korraldas EELK Konsistoorium, kaaskorraldajaiks EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus ja Eesti Arhitektide Liit.

Kõik premeeritud tööde fotod asuvad: http://www.arhliit.ee/uudised/eal/mustamae_margusonad/#

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht