Maailma suurim fotovõistlus jõuab Eestisse

Kolmandat aastat järjest toimub Eestiski maailma suurim fotovõistlus, sellest aastast kõiki kontinente kattev Wiki Loves Monuments ehk Kultuurimälestised Vikipeediasse.

Korraldajatele teeks rõõmu, kui rohkem pilte saabuks väljastpoolt Tartut ja Tallinna. “Näiteks on Põlva- ja Võrumaa mälestistest pildiga illustreeritud alla kümne protsendi, teistes maakondades veidi rohkem,” selgitas Wikimedia Eesti juhatuse liige Teele Vaalma. “Kuivõrd käesoleva aasta võistlus toimub kultuuripärandi aasta egiidi all, leiavad fotograafid kindlasti huvitavaid sündmusi, mis neid erinevatesse Eesti paikadesse mälestiste juurde viivad.”

Nagu Vikipeedias tavaline, saab võistlusel osaleda igaüks, kes on nõus avaldama oma töö vabakasutuslitsentsi all Wikimedia projektide ühises andmebaasis Wikimedia Commons. Juhised, reeglid ja muu tarvilik paikneb võistluse kodulehel http://www.wikilovesmonuments.ee. Osaleda saab piiramatu arvu fotodega.

Et kultuurimälestisi oleks kergem leida, on fotograafidele abiks Google’i kaart, kust võib näha Eesti mälestiste asukohta ja olemasolevaid fotosid. Samuti on võistluse lehelt leitavad maa-ameti kultuurimälestiste kaardirakendus, nutitelefoni rakendused iPhone’ile ja Androidile, mälestiste loendid ning kultuurimälestiste riiklik register.

Fotosid hindab žürii koosseisus kultuuriministeeriumi muinsuskaitsenõunik Liina Jänes, Muinsukaitseameti esindaja Jaan Vali, fotograaf Arne Maasik, Arhitektuurimuuseumi fotokogu hoidja Jarmo Kauge ja vikipedist Robert Reisman.

Võistluse parimatest töödest korraldatakse traditsiooniline rändnäitus, mis tutvustab pildistatud kultuuripärandit kõikjal Eestis. Eelmise aasta fotonäitus on olnud üleval Tallinnas, Tartus, Võrus, Põltsamaal, Narvas ja Alatskivil.

Varasematel aastatel on võistluse käigus Eestist kogunenud üle 5700 foto.

Hollandis 2010. aastal alguse saanud fotovõistlus toimub iga aasta septembrikuus üha enamates riikides. Tänavu kujuneb see tõeliselt üleilmaliseks, laienedes isegi Antarktikasse.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht