Tallinna arhitektuuribiennaali visioonivõistluse võitis projekt Dynamo

Tallinna arhitektuuribiennaali visioonivõistluse võitjad kuulutati välja laupäevasel tseremoonial Väike-Õismäel. Võidukaks osutus projekt Dynamo, mille loojad on Moskvas Strelka instituudis tegutsevad Izabela Cichonska, Nathan de Groot, Lindsay Harkema ja Ondrej Janku.

Eesti Arhitektuurikeskuse ja Tallinna linna koostöös korraldatud TAB 2013 rahvusvaheline visioonivõistlus kutsus arhitekte, maastikuarhitekte, urbaniste ja nende erialade üliõpilasi pakkuma välja ideid ja meetodeid, mille abil mitmekesistada Väike-Õismäe linnaruumi ja luua nauditavat elukeskkonda. Võistlusele saabus 89 tööd kogu maailmast, millest 86 esitati õigeaegselt.

Žürii liikmed Bjarke Ingels (BIG), Endrik Mänd (Tallinna linnaarhitekt) ja Inga Raukas (Allianss Arhitektid) tegid oma valiku juba maikuus.

Teise koha sai projekt Anamorfosis, autorid: Antonio Buonsante, Nicola Campri, Marco Taccagni, Merilin Jürimets ja Giulia Ragnoli, kolmanda koha sai F23 (David Flynn Architects).

Väike-Õismäe on üks kolmest suuremast Tallinna nõukogudeaegsest paneelelamute piirkonnast, mis eristub teistest sarnastest aladest oma ringlinna ideest lähtuva kontsentrilise planeeringu poolest. Asum paikneb sõõrjalt ühe tervikliku lahendusena ümber keskel asuva tiigi. Ühelt poolt pakub 1980ndatel valmimisjärgselt riikliku preemiaga tunnustatud Väike-Õismäe selget alusstruktuuri edasisteks arenguteks. Teiselt poolt on see ringil põhinev planeering ka piiranguks, mis tekitab illusiooni toimivast tervikust, kuid kus sarnaselt teistele modernistlikele elamualadele keskkond ja tänapäevane elu alles otsivad ühist keelt.
Visioonivõistluse tööd on pärast Väike-Õismäe laupäevast näitust üleval Eesti Arhitektuurimuuseumis 12.-30. Septembrini.

Tallinna arhitektuuribiennaal 2013: Taaskasutades nõukogude ruumipärandit 4.-30. september 2013, Tallinn
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht