Konrad Mäe preemia Enn Põldroosile

Žürii otsutas 2013. aasta Konrad Mäe preemia ja medali omistada maalikunstnik Enn Põldroosile isikunäituste „Credo“ Tartu Kunstimuuseumis „Alfa ja Oomega“ Tallinna Kunstihoone galeriis ning näituse „Enn Põldroos. Kaasteelised“ Tartu Kunstimuuseumi Kunstikabinetis eest.

Žüriisse kuulusid Jaan Elken ja Tiiu Pallo-Vaik Eesti Maalikunstnike Liidust, Anu Liivak ja Andreas Trossek Eesti Kultuurkapitalist, Elin Kard ja Vano Allsalu Eesti Kunstnike Liidust

Konrad Mäe preemia antakse välja maalikunsti teose, teoste seeria või näitusekomplekti eest, mis on oluliselt rikastanud eesti maalikunsti. Maalikunsti teos käesoleva preemia statuudi tähenduses on polükroomne mittetiražeeritav, põhiomaduselt mitteruumiline kunstiline objekt. Preemia määramine kunstnikule on ühekordne. Preemiasaajate hulgas on aastate jooksul olnud Olga Terri, Lembit Sarapuu, Kristiina Kaasik, Toomas Vint, Peeter Mudist, Tiit Pääsuke, Valeri Vinogradov, Aili Vint, Olev Subbi, Sirje Runge, Jüri Arrak, Peeter Allik, Jaan Toomik, Lola Liivat, Andres Tolts, Uno Roosvalt, Kaido Ole, Laurentsius & A.D., Erki Kasemets, Alice Kask, August Künnapu ja paljud teised.

Tänavu antakse preemiat välja 34. korda. Käesoleval aastal esitati Konrad Mäe preemia nominentideks Merike Estna (1980) vaimukate ja mänguliste maali-installatsioonide loomise eest, Enno Hallek (1931) ühisnäituse eest koos Andres Toltsi ja Leonhard Lapiniga Berliini Werkstattgalerie´s, Ilmar Kruusamäe (1957) isikunäituste eest Tartu Kunstimajas, Jõgeva Kultuurikeskuses ja Kärdla Kultuurikeskuses ning Kursi koolkonna 25. aastapäeva tähistava näituse korraldamise eest Vaal galeriis, Rauno Thomas Moss (1977) isikunäituste eest Tallinna Linnagaleriis ja Tartu Kunstimajas, Enn Põldroos (1933) isikunäituste eest Tartu Kunstimuuseumis ja Tallinna Kunstihoone galeriis ning Tartu Kunstimuuseumi Kunstikabinetis, Tõnis Saadoja (1980) Teater NO99 laemaali ja aastatepikkuse kaalukaid teoseid ning isikunäitusi hõlmava näitusetegevuse eest.

Konrad Mäe medalit ja rahalist preemiat, mille väärtus on 3200 eurot, annavad traditsiooniliselt välja Eesti Kunstnike Liit, Eesti Maalikunstnike Liit ja Eesti Kultuurkapital.

Preemia kätteandmine Enn Põldroosile žürii liikmete poolt toimus 22. novembril kunstniku kodus Viljandimaal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht