Õigeusu kirikud ja kabelid Eestis

Neljapäeval, 3. aprillil kell 16 avatakse Tallinna Vene Muuseumis Eesti Arhitektuurimuuseumi poolt ettevalmistatud näitus „Õigeusu kirikud ja kabelid Eestis“.

Näitus on pühendatud õigeusu sakraalarhitektuurile Eestis. Ekspositsioon sisaldab üle 100 foto õigeusu kirikutest ja kabelitest alates XVII sajandi lõpust kuni kaasajani. Rohked kirikute ajaloolised kirjeldused, arhiivimaterjalid ja arhitektuuriprojektid täiendavad fotosid, pakkudes vaatajaile haruldast võimalust tutvuda õigeusu arhitektuuri eripäradega Eestis, mis kujutab endast unikaalset erinevate kultuuride koosmõjus tekkinud ja edasi arenevat kultuurinähtust. 

Arne Maasiku fotod demonstreerivad ausat ja erapooletut pilku õigeusu kirikute olukorrale praegu. Ülesvõtetel võivad vaatajad näha heas korras ja tänapäevalgi tegutsevaid, linnapilti kaunistavaid kirikuid või katedraale, kuid ka peaaegu tervikuna hävinenud külakirikuid või nende varemeid. Seega kerkib vaataja mõtteisse küsimus õigeusu arhitektuurimälestiste homsest päevast Eestis.

Näitus on valminud Eesti Teadusfondi teadusprojekti „Õigeusu sakraalehitised Eestis“ raames kogutud materjalide põhjal. Näitusega kaasneb kõigi Eestis asuvate õigeusu sakraalehitiste fotosid ja õigeusu koguduste-kirikute ajalugu sisaldav raamat „Õigeusu kirikud, kloostrid ja kabelid Eestis“, eesti, vene ja inglise keeles. Seda raamatut on võimalik osta soodushinnaga Tallinna Vene Muuseumi raamatuletist.

Näituse koostasid Jaanus Plaat ja Leele Välja.
Fotod: Arne Maasik
Kujundaja: Marge Pervik-Kaal

Näitus on avatud 3. aprillist kuni 4. maini 2014.a.

Tallinna Vene Muuseum
Pikk 29a, avatud 10:30-18:00
Muuseum on suletud esmaspäeviti ja teisipäeviti .
www.vemu.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht