„Jazzkaarel” anti välja Eesti jazziauhinnad

Festival „Jazzkaar” andis koos oma kuldsponsori Danske Bank’iga eilse Fatoumata Diawara kontserdi eel üle tänavused Eesti  jazziauhinnad.

 
Jazziauhindadega tunnustatakse juba kaheksandat korda Eesti silmapaistvamaid jazzmuusikuid. Danske jazziauhinna. mis antakse viimase kolme aasta jooksul enim tähelepanu pälvinud aktiivsele ja loomingulisele jazzmuusikule, pälvis tänavu klarnetist-helilooja ja mitme ansambli liider Meelis Vind, kes on tuntud väljapaistva süvamuusiku ja särava jazzartistina. Duost Raivo Tafenauga Eesti Riikliku Sümfooniaorkestrini – nende kahe koosseisu vahele mahub mitmeid kollektiive, kellele Meelis Vind on muusikat loonud, kellega koos kontserte andnud ja heliplaate salvestanud. Neist viimane kannab pealkirja „Liivamandala” (2014, Paw Marks).
 
Hindamaks noorte, kuni 26aastaste muusikute initsiatiivi, head taset ja loomingulisust annavad Eesti Jazzliit ja „Jazzkaar” välja noore jazzitalendi auhinda, mille tänavu sai pianist ja helilooja Kirke Karja oma loomingulisuse, initsiatiivikuse ja aktiivsusega erinevates ansamblites, iseäranis koosseisus Pae Kollektiiv, kellelt ilmus aasta alguses debüütalbum.
 
Aastast 2009 tunnustatakse jazziedendaja auhinnaga inimesi, kes aitavad oluliselt kaasa jazzmuusika tutvustamisele ja arendamisele Eestis. Seekord tõsteti jazziedendajana esile Guido Kangur ja Pille Lukin, kes on koos korraldanud festivali „Sõru Jazz” Hiiumaal, suvekontserte mitmel pool Eestis ja esmaspäevaseid jazzikontserte Tallinnas, kus kõikjal esinevad Eesti andekad jazzmuusikud.
 
Kokku esitati jazziauhindadele üle neljakümne kandidaadi. Lõpliku otsuse langetasid spetsialistidest, muusikutest ja ajakirjanikest koosnevad žüriid.
 
Danske Banki jazziauhinna suurus on 3200 eurot, millele ETV lisab omalt poolt võitja kontserdi salvestamise. Noor jazzitalent saab võimaluse esineda „Jazzkaare” korraldatud kontserdil ning Klassikaraadio annab võimaluse salvestada oma muusikat Eesti Rahvusringhäälingus. Võitjate auhinnataieste autor on skulptor Tiiu Kirsipuu.
 
Lisainformatsioon: www.jazzkaar.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht