Köler Prize 2014 nominentide näitus

Reedel, 25. aprillil kell 18 – 21  avatakse EKKMis Köler Prize 2014 nominentide näitus. Kunstnikud:  Jass Kaselaan, Kiwa, Kärt Ojavee, Johannes Säre, Visible Solutions OÜ.

Köler Prize on 2011. aastal Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi asutatud kunstiauhind, mille eesmärgiks on populariseerida kaasaegset kunsti ning tõsta esile kohalikul kunstiväljal olulisi kunstnikke ja rühmitusi. Igal aastal nomineeritakse Köler Prize’ile viis eesti päritolu või Eestis alaliselt resideerivat kunstnikku või kunstirühmitust viimase kolme aasta loomingu põhjal. 2014. aasta Köler Prize’i nominentideks on Jass Kaselaan, Kiwa, Kärt Ojavee, Johannes Säre ja Visible Solutions OÜ
Kunstnikud esitavad omal valikul näitusele kaks teost – ühe juba varem eksponeeritud, soovitavalt viimase kolme aasta loomingust, mida võiks ka teatud mõttes pidada kunstniku loomingut defineerivaks teoseks, ning teise spetsiaalselt Köler Prize’ile valminud või Eestis varem eksponeerimata, uue teose. Köler Prize’i võitja valib rahvusvaheline žürii näitusel esitatud tööde ning kunstnike portfoolio põhjal. Žüriisse kuuluvad: Köler Prize 2013 võitja, kunstnik Jaanus Samma; legendaarne saksa kuraator ja galerist, Taanis asuva Kunsthal 44 Møen direktor René Block; Varssavi Zacheta galerii kuraator Magda Kardasz; FRAME’i direktor ja Soome paviljoni kuraator 2015. aasta Veneetsia biennaalil Taru Elfving ning Eesti Kunstiakadeemia teadur, Baselis resideeruv eesti kunstiteadlane, kunstnik ja kuraator Mari Laanemets. Ka publikul on näitusel võimalik valida oma lemmik. Nii peaauhind kui ka publikuauhind kuulutatakse välja galal, mis toimub reedel, 30. mail. Seejärel jääb näitus veel mõneks nädalaks lahti.
Nominentide näitus võimaldab korraga esile tõsta rohkem kunstnikke kui üksnes auhinnasaaja. See on ka EKKMi poolne soovitus, et edaspidi just nende kunstnike loomingut ja käekäiku tähelepanelikumalt jälgida. Näitusega kaasneb nii kataloog (toimetas Andreas Trossek, kujundas Indrek Sirkel) kui ka nominentide loomingut tutvustav dok. film “Ekraaniproovid Köler Prize`ile 2014”. (filmi tegid Anders Härm, Reimo Võsa-Tangsoo, Raul Tõnurist ning Jevgeni Berežovski, inglise keelde tõlkis Pearu Helenurm). Filmi saab vaadata näitusesaalis või omandada DVD kujul kaasaandena kataloogi vahel.
Laupäeval, 26. aprillil kell 22.40 ja esmaspäeval, 19. mail kell 21:30 näitab filmi ka ETV2.
EKKM
Põhja pst. 35
T-P 13-19
Näitus on avatud 26.04.–15.06

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht