Algas registreerimine 2014. aasta Metsaülikooli

Kääriku Metsaülikool teemal "Kunstid - parim enne möödas?" toimub 20.–24. augustil. Tänavu möödub 25 aastat esimesest Metsaülikoolist Eestis ning seekordses Metsaülikoolis võetakse arutluse alla kunsti eesmärk, Eesti kultuuripoliitika ja kunsti eksport, kunstielu organisatsioonid, kunsti haridus jpm.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Metsaülikool kutsub ühekoos arutlema järgmiste küsimuste üle: „Milline kunst on eestlase identiteedi aluseks või kas ongi sellist? On kunst ehk taandunud millekski, mida naudime vaid Estonias/ KuMus kord kuus kaks tundi korraga?“.
Metsaülikooli lektoritena jagavad oma mõtteid kunstivaldkonna teoreetikud ja praktikud: Kaarel Tarand, Tõnu Viik, Marju Lauristin, Urve Tiidus, Robert Kitt, Karl-Martin Sinijärv, Mart Laidmets, Ott Karulin, Signe Kivi ja paljud teised. Avaloengu peab tänavuse programmi arhitekt Jaak Kangilaski.
Lisaks päevastele loengutele ja paneeldiskussioonidele on osalejatel võimalus aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida hommikustes mõttekodades ning tulla välja lahendustega „Avatud ruumis“. Õhtuti saab vestelda lõkke ääres ja käia saunas. Metsaülikooli lõppeb pidulikult traditsioonilise Metsaballiga.
Nelja augustipäeva kestel Käärikul võtab Metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, üliõpilased, teadlased, lektorid ning kodanikuühiskonna aktiivsed kaasamõtlejad. Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning igaühe arvamust respekteeritakse. Metsaülikool kannab endas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel aastal 1967. Eestis toimus esimene Metsaülikool 1989. a. Käärikul.

Täpsem programm ja registreerimine on avatud Metsaülikooli kodulehel www.metsaylikool.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht