Kontsert eesti lüürilisest viiulimuusikast

Laupäeval, 10. mail kell 16 esitavad viiuldaja Olga Voronova ja pianist Diana Liiv Pärnu Eliisabeti kirikus Pärnu Ooperi sarjas "Musica Sacra" eesti heliloojate lüürilist viiulimuusikat.

Heino Eller on eesti muusika  üks alusepanijaid. Tema teoste nimekiri ulatub soolopaladest ja sonaatidest sümfooniate ja kontsertideni. Tema Kodumaine viis kuulub tuntuimate eesti muusika teoste hulka. Heino Eller oli ka avara silmaringiga  õpetaja, kelle juures on õppinud Eduard Tubin, Valter Ojakäär, Arvo Pärt ja Lepo Sumera. Elleri asutatud keelpillikvartett lõi Eestis kvartetimängu traditsiooni.

Elleri õpilane Arvo Pärt on eriti oma viimase perioodi loominguga viinud oma õpetaja ideaali maksimumini. Pärdi  ülilakoonilises, justkui destilleeritud tintinnabuli-stiilis muusikas muutub iga heli ülioluliseks.Kontrastina nooruses on autor katsetanud enamust tol ajal levinud lääne muusika stiile ja tehnikaid modernistlikust komplekssusest kuni improvisatsiooni ja performance’ini.

Timo Steiner on üks mitmekülgsemaid eesti loovisikuid. Ta on akadeemilise haridusega helilooja,  üks Eesti muusikaakadeemia Sügisfestivali algatajaid ning alates 2003. aastast Eesti muusika päevade kunstiline juht. Tema muusika läbivaks jooneks on unenäoline postminimalism poeetiliste ja naiivsete, dramaatiliste ja grotesksete kujundite ning graatsiliste rütmimustrite ja mänguliste stiilikontrastidega.

Viiuldaja Olga Voronova on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia prof Endel Lippuse viiuliklassis. Ta on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Narva linna, EMTA ja TMKK sümfooniaorkestrite, samuti Tallinna Kammerorkestri ees. Ta töötabki aastast 1995 TKOs ja on aastast 2001 ka Tallinna Keelpillikvarteti liige.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA prof Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USAs. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht