Festival Eesti muusika päevad avab „Unistuste panga”

Eesti heliloojate uudisloomingule keskenduvad Eesti muusika päevad (EMP) kutsub jagama oma muusikalisi unistusi, millest mõned täidab festival juba 2015. aastal. Ideed kogutakse „Unistuste panka”. 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

 
Eesti vanima järjepidevalt toimuva muusikafestivali korraldajate sõnul on tegemist uue algatusega, millest soovitakse kujundada traditsioon. „Ettevõtmine ärgitab mõtlema, mida me päriselt teha tahaksime, kui unistame ausalt, laskmata end segada välistest võimalustest või hirmudest. See annab võimaluse jõuda selgusele, mis on tegelikult muusikas oluline,” selgitab EMPi  uus kunstiline juht Helena Tulve. „Võib-olla on mõnel interpreedil unistus kellegagi koos musitseerida või kelleltki teos tellida, aga mingil põhjusel ei ole ta seda sammu astunud. Ehk on mõnel heliloojal idee, millele ta ei ole leidnud väljundit.” 
 
Oodatud on unistused just sellisena nagu need sünnivad – tegemist võib olla mastaapsete suurvormidega, aga ka üksnes hetke jäädvustusega. See võib olla seotud konkreetsete esitajate, heliloojate või paikadega, aga ka erinevate kunstivormidega, millesse muusika või muusikaga tegelevad inimesed on kaasatud. „Oluline on mõelda julgelt ja avatult. Idee, mis kellelegi võib tunduda hulljulge, võib uutes oludes olla kergesti teostatav. Ka idee, mis võib tunduda mastaabilt tilluke ja ehk liigagi lihtne, võib rõõmustada paljusid,” innustab festivali kunstiline juht Timo Steiner. 

Muusikalisi unistusi saab festivali toimkonnale saata 26. augustini e-posti aadressile emp.festival@gmail.com. Kunstiline meeskond annab valikutest järgmiseks festivaliks teada hiljemalt 20. septembriks e-kirja teel. Idee saatjatele tagatakse konfidentsiaalsus ning projekt viiakse ellu vaid koostöös autoriga.   

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht