Maarja Nuut esineb maailmamuusika messi WOMEX põhiprogrammis

22. – 26. oktoobrini Hispaanias Santiago de Compostelas korraldatava maailmamuusika suursündmuse põhiprogrammi pole kunagi varem kuulunud ükski Eesti artist. Omamoodi pärimusmuusikute rahvusvahelise kvaliteedimärgi sümboliks kujunenud kutset on taotlenud mitmed Eesti esinejad, aga seni tulemusteta. Womex on rahvusvaheliselt tunnustatuim maailmamuusika asjatundjate kokkutulek, mis tähistab tänavu oma 20. toimumisaastat. Ühendades omavahel muusika- ja filmifestivali, muusikute „turu“, konverentsid ja valdkonna auhindade üleandmiste tseremooniad, on see sündmus kujunenud suurimaks omataoliseks maailmas.

Tänavuse Womexi muusikafestivali programmis on 32 artisti, kelle hulgas on žanri absoluutsed tippnimed nagu näiteks Ed Motta Brasiiliast, Ethiocolor Etioopiast, Orkestra Mendoza Ameerika Ühendriikidest jt. Meie regioonist on põhiprogrammis esindatud soomlaste Ilkka Heinonen Trio ja Viljandiski esinemas käinud Otava Yo Venemaalt. Aastaid väldanud töö tulemusena kuulub sellesse hoolega valitud seltskonda ka Maarja Nuut. Maarja Nuut on Virumaalt pärit viiuldaja ja laulja, kes oma muusikas võtab eeskuju peamiselt vanade külapillimeeste mängust ja pärimustantsude mustrijoonistest. Kasutades looperi minimalistlikke rütme loob ta oma esinemistel omanäolise helimaailma, kus traditsioonilised tantsulood, laulud ja jutud põimuvad live-elektroonikaga. Kevadel 2013 ilmus Maarja debüütplaat „Soolo”, mis on pälvinud tähelepanu ja tunnustust juba mitmel pool maailmas. Plaat valiti tunnustatud inglise ajakirja fRoots lemmikute hulka ning jõudis ka nende kogumikplaadile.

Womexi messist võtab lisaks Maarjale oma messiboksiga osa ka MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse delegatsioon ja mitmed Eesti pärimusmuusikud, et tutvustada kohalesõitnud delegaatidele siinset muusikat ja keskuse tegevust. Kohal on ka Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht Tarmo Noormaa, et saada inspiratsiooni järgmise suve festivali esinejatevaliku kokkupanemiseks.

Womex koduleht: http://www.womex.com

Maarja Nuudi koduleht: http://www.maarjanuut.com/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht