Aapo Puki portreemaal Eesti mehest võitis rahvusvahelise auhinna

Ameerika Portreekunsti Ühingu (Portrait Society of America – PSOA) võistlusele saadetud ligi 2000 portreest valis žürii välja 20 finalisti ja 20 Certificate of Excellence’i. Aapo Puki õliportree „Raivo Schmidt, Eesti mees” sai auhinna Certificate of Excellence, mis antakse kätte 25. – 28. aprillil 2013 Atlantas toimuval PSOA iga-aastasel rahvusvahelisel portreekunsti konverentsil.

„Raivo Schmidt, Eesti mees” 2012, õli lõuendil 92 x 76 cm.

„Maailmas on väga palju häid portreemaalijaid. Et mu töö väljavalituks osutus, teeb muidugi heameelt, aga rohkem rõõmustab see, et olen ühe lihtsa eesti mehe maailma viinud ja seda Eesti riigi nime kõrvale,” ütleb kunstnik.

„Kohtusin oma tulevase modelliga eelmise aasta oktoobris oma juubelinäitusel. Olin teda mitmel päeval näinud, lõpuks võtsin tal nööbist kinni ja ütlesin, et mu süda ei anna rahu, kui oleme teinud ühe portree,” meenutab Aapo Pukk, kuidas kõik alguse sai. „Enne esimest seanssi küsisin eneselt, kellena ma teda kujutada tahan, mida on mul teistele inimestele öelda tema portreega, mis tal seljas võiks olla, missugune võiks olla taust.”

Tuntud Eesti laulja Mati Turi on seda maali nähes oma Facebooki kommentaaris öelnud: „Inimest on keeruline isegi fotografeerida nii, et pildile jääks tema isikupära, aga niiviisi joonistada või maalida … uskumatu!!!”

Enam kui 3000 liikmega suurim rahvusvaheline portreekunsti ühing Portrait Society of America saab tänavu 15-aastaseks, Aapo Pukk on olnud selle liige 1999. aastast ning saanud ühingult hulga väärikaid auhindu. „Mulle meeldib oma erialal end rahvusvaheliselt proovile panna. Esialgu võib ju näida, et mis see siis ikka ära ei ole, et kunstis ei saa ju võistelda. See on asja üks tahk. Teisest küljest saad kunstnikuna endale ülesande püstitada, et kuidas saab portreekunst minu kaudu edasi liikuda. Aastaid selliselt praktiseerinuna jõuad lõpuks tõdemuseni, et maailm vajab ainult mu isiklikku sügavat uut kogemust,” räägib Aapo.

Ameerika Portreekunsti Ühingu missiooniks on pakkuda haridusvõimalusi ja tehnilisi teadmisi kõigile, kes on huvitatud traditsioonilisest ja ajaloolisest esteetikast portree- ja figuraalkunsti vallas. Ettevõtmisel on eelkõige hariv eesmärk. Ühingu projektid on suunatud tegevkunstnikele, amatööridele, kunstitudengitele ja samuti avalikkusele. Et neid eesmärke täita, tunnustab ühing silmapaistvaid kunstnikke, varustab oma materjalidega rahvusvahelisi kunstiajakirju, korraldab konverentse loengute, demonstratsioonide ja näitustega, mis annavad portreekunstihuvilistele ligipääsu tänapäeva parimatele oma ala tegijatele.

Aapo Puki kahte eelmist auhinnatööd („Üleval toas” ja „Vanaisa Paul”) saab näha Eesti Kunstnike Liidu kevadnäitusel Tallinna Kunstihoones 04.04. – 05.05.2013.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht