Aapo Pukki autoportree võitis Ameerikas esikoha

Suurim rahvusvaheline portreekunsti organisatsioon maailmas Ameerika Portreekunsti Ühing (Portrait Society of America), mis tänavu saab 15-aastaseks, kuulutas 10. jaanuaril välja ainult oma liikmetele mõeldud võistluse võitjad (Members Only Competition). Aapo Pukki õlimaal “Üleval toas” (In Upper Room) sai 1. koha autoportreede kategoorias.

“Autoportree on üks kõige huvitavamaid suundi portreežanris,” ütleb kunstnik ise. “Need ei sünni igal ajal. Minuga on nii, et maalin autoportreid teatud kokkuvõtete tegemise ajal, mingi periood saab läbi ja järgmine on algamas. Nii ka seekord,” lisab kunstnik. “Nii kõrge koht tuli muidugi üllatusena, ma isegi kaalusin, et kas seda pilti iseendast üldse võistlusele saata, sest ta on nii aus, liiga mina, liiga alasti. Aga kuna mul ei olnud muid autoportreid sellest perioodist, siis saatsingi võistlusele just selle töö.”

Aapo Pukk sai samalt võistluselt veel ühe auhinna – 6. koha tellimustööde kategoorias. Portreelt vaatab vastu Eesti piirivalve vanemallohvitser Taimo Kask. Selle maali kohta ütles kunstnik, et ta on alati tahtnud näidata maailmas meie inimesi, tuua mõni oma eluala aus tegija välja ja asetada ta maailma kunstikaardile Eesti riigi nime kõrvale.

Ameerika Portreekunsti Ühingusse (PSOA) kuulub üle 3000 liikme. Aapo Pukk on olnud ühingu liige aastast 1999. Igal aastal korraldab ühing põhivõistluse kõrval ka ainult oma liikmetele mõeldud portreevõistluse. Seekord toimus konkurss viies kategoorias: autoportree, tellimustöö, maastik, natüürmort ja töö väljaspool reegleid (Outside the Box). Žüriile saatsid töid 645 kunstnikku üle maailma. “Arvan, et on tähtis olla kursis sellega, mis maailmas toimub, näha seda lähedalt ja väga lähedalt. Enam ma ei karda ise selles lahustuda, olen hoopis selgemaks saanud, kes ma ise olen ja mis mul endal on öelda portreemaailma jaoks,” märgib kunstnik.

Ameerika Portreekunsti Ühingu missiooniks on pakkuda haridusvõimalusi ja tehnilisi teadmisi kõigile, kes on huvitatud traditsioonilisest ja ajaloolisest esteetikast portree- ja figuraalkunsti vallas. Ettevõtmisel on eelkõige hariv eesmärk. Ühingu projektid on suunatud tegevkunstnikele, amatööridele, kunstitudengitele ja samuti avalikkusele. Et neid eesmärke täita, tunnustab ühing silmapaistvaid kunstnikke, varustab oma materjalidega rahvusvahelisi kunstiajakirju, korraldab konverentse loengute, demonstratsioonide ja näitustega, mis annavad portreekunstihuvilistele ligipääsu tänapäeva parimatele oma ala tegijatele.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht