Aasta 2009 on Eestis innovatsiooniaasta

Tiiu Allikmäe

31. detsembril kuulutas Eesti Vabariigi President oma aastalõpukõnes 2009. aasta innovatsiooniaastaks. Ühtlasi on Toomas Hendrik Ilves ka innovatsiooniaasta partoon.

“Keerulised ajad avavad meile uusi võimalusi. Eesti on selleks liiga väike, et jõuga edasi liikuda, oma elu saame parandada ainult nõuga. Mul on väga hea meel, et innovatsiooniaasta on ellu kutsutud just praegu,” ütles Innovatsiooniaastat avades Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.

Innovatsiooniaasta  on üleriigiline kogu aastat hõlmav koostööprojekt, mis on suunatud   kogu ühiskonna uuendusmeelsuse kujundamisele. Soovime rõhutada uuenduste olulisust, motiveerida ettevõtjaid ajama äri nutikamalt, kohanema paremini uue majandusolukorraga ja otsima toodete ja teenuste arendamise kaudu konkurentsieeliseid.

Selleks, et meil ka tulevikus oleks nutikaid ettevõtjaid,  spetsialiste, kunstnikke, teadlaseid ja õpetajaid,  tegutseme selles suunas, et noorte hulgas oleks  teadmiste ja tarkuse poole püüdlemine trendikas elustiil. Praegu mõeldakse innovatsiooni all sageli midagi tehnilist, mingi uue asja leiutamist. Soovime näidata, et innovaatiline võib olla igal elualal, uuendusi saab iga inimene teha ja oma igapäevaelus kasutada.

Innovatsiooniaasta  projekt on eesmärgiks seadnud, et aasta pärast ei peaks Eesti inimesed enam innovatsiooni tehnokraatlikuks ja kaugeks, vaid  loomulikuks osaks oma elust. Innovatsiooniaasta toob välja Eesti inimestes peituva uuendusmeelsuse ja ettevõtlikkuse ning näitab inimesi, kes peavad uuendusmeelsust loomulikuks osaks oma elust.

Innovatsiooniaastal seotakse üheks tervikuks paljud juba olemasolevad uuendustega seotud algatused ja tegevused ning ühtse fooni loomisega võimendatakse nende sõnumit – see muudab need suureks üle-eestiliseks koostööprojektiks. Paljud kasulikud uuendused toovad üheskoos kaasa kogu majanduse kasvu.

Innovatsiooniaasta korraldustiimil on hea meel kutsuda Teid osalema uuenduste väljamõtlemisel ja elluviimisel, toetama ja märkama uuenduslikke algatusi ja teistmoodi tegemisi.

Tule innovaatiliste inimeste ja ettevõtete kohtumispaika www.in.ee  oma ideid jagama ja neile teostajaid leidma ja kasulikeks uuendusteks inspiratsiooni saama!

Innovatsiooniaasta projekti initsiaatoriks on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning selle aluseks EAS poolt elluviidav Innovatsiooniteadlikkuse programm.

Projekti viib ellu meeskond, kuhu kuuluvad: Urmas Kõiv, Raul Rebane, Aive Levandi, Aune Past, Tiiu Allikmäe, Piret Potisepp, Katrin Kull ja Hanno Kindel.

Lisainformatsioon:

Urmas Kõiv, Innovatsiooniaasta projekti juht, tel 5077007

Tiiu Allikmäe, Innovatsiooniaasta meediasuhete juht, tel 5053085

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht