Adamson-Ericu nimelise stipendiumi võitis Ulla Juske

Reedel, 16. augustil antakse Adamson-Ericu muuseumis üle kunstnik Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendium, mille sel aastal pälvis kunsti kaudu massimeediat uuriv uue meedia magistrant Ulla Juske. Konkursi lõppvooru pääsesid veel disaini ja rakenduskunsti magistrant Anne Reinberg, kunsti ja disaini eriala doktorant Ülo Pikkov ning aksessuaaridisaini magistrant Mirja Pitkäärt.

„Käesoleva aasta stipendiumi taotlejad näitasid üles kõrget ja tasavägist konkurentsi. Olen rõõmus, et Adamson-Ericu stipendium annab noortele kunstnikele võimaluse realiseerida oma loovaid ideid,” kommenteeris Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus. „Laureaat Ulla Juske stipendiumikasutuse eesmärgid lähtuvad aegumatutest ja samas kaasaegsetest teemadest, mis puudutavad meid kõiki.”

Ulla Juske õpib Iiri kunstiakadeemias uue meedia osakonnas magistriõppes, varasemalt spetsialiseerus ta Eesti Kunstiakadeemias skulpuuri erialale. „Stipendium on suureks abiks teostamaks magistritööd, milles käsitlen massimeedia fenomeni – teabe liikumise protsessi ja selle käigus juhtuvaid vigu,” selgitas stipendiaat ise. „Lõputööks plaanin luua interaktiivse installatsiooni, milles kasutan animatsiooni ja videot ning kasutatud kodu- ja kontorielektroonikat – arvuteid, printereid, trükimasinaid.”

Kujutava kunsti, tarbekunsti ja disaini toetamist edendava stipendiumi eesmärk on juhtida tähelepanu silmapaistva kunstniku Adamson-Ericu maali- ja tarbekunstiloomingule ning väärtustada mitmekülgsust ja isikupära Eesti kunstis. Lions Club Tallinn Hansa naisorganisatsiooni asutatud 2500 euro suurust stipendiumi võivad taotleda kõik Eestis või väljaspool Eestit erinevatel kunsti erialal magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid.

Stipendiumi uus konkursivoor kuulutatakse välja 2. detsembril 2013.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht