Ajakiri Plug avas uue veebilehe

Ajakiri Plug avas uue veebilehe (www.plug.ee). See on eesti esimene venekeelne portaal, mis ei edasta uudiseid, vaid fikseerib ja analüüsib tähtsaid trende kultuuri ja ühiskonna arengus.
„Iga nädal me lisame saidile 3-4 uut materjali. Mõned analüütilised artiklid tõlgime eesti kultuuri kajastavatest väljaannetest, sellistest nagu Sirp, Teater.Muusika.Kino, KesKus jt. Meie jaoks on tähtis näha pilti tervikuna ja edastada see arusaadaval kujul oma lugejaskonnale. Nagu näitab tagasiside, esitavad meie lugejad vägagi kõrgeid nõudmisi nendele materjalidele ja teemadele, mida me kajastame. Seega püüame hoida ennast ja oma lugejaskonda vastavas intellektuaalses toonuses!“ lubasid ajakirja toimetajad Olesja ja Dan Rotar.
Muuhulgas avaldatakse saidil ka arhiivimaterjale, mis on kogutud ajakirja viie tegevusaasta jooksul. Tuletame meelde, et Plugi esimene digitaalne number ilmus 2009. aasta novembris ja esimene trükitud väljaanne – 2010. aasta jaanuaris. Ajakiri on pälvinud kaks preemiat lõimumisprotsessidele kaasaaitamise eest Eesti ühiskonnas (2011, 2014) ja ühe Kultuurkapitali kirjanduspreemia (2012).
„Lugedes eile intervjuud režissöör Kirill Serebrennikoviga saidil colta.ru, leiutasin ma lõpuks meie tegevise definitsiooni. Meie järgime väikeste tegude teooriat: pole vaja sooritada revolutsioone, peab (tsiteerin) „lugema raamatuid, kirjutama neid, filmima seda, mida saad. See motiveerib. Fikseerima seda hetke. Jätma meelde. Kas teate, mulle see näib praegu kõige tähtsamana – fikseerida ja jätte meelde olemasolev. See, mis praegu toimub ja mis meiega toimus varem.“ Paremat määratlust meie meeskonna tegevusele on raske leida,“ ütles Olesja Rotar.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht