Akadeemia kuldlaureaadid 2020 on Tool, Anvelt, Peterson ja Mikita 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ajakirja Akadeemia kolleegium[1] valis möödunud aastal Akadeemias ilmunud esseede ja artiklite seast esiletõstmisvääriliseks järgmised kirjutised, mille autoritele langeb osaks au ja  Akadeemia kuldlaureaadi staatus. Kategooriaid on neli ja igas kategoorias nimetati üks kuldlaureaat:

 Andrus Tool “Wilhelm Dilthey, Karl Ernst von Baer ja eluteadused”, ilmunud Akadeemias nr 8 (universalia, toimetaja Jaan Kangilaski);

  • Ilmar Anvelt “Johannes Silvet – legendaarne leksikograaf”, ilmunud Akadeemias nr 4 (humaniora, toimetaja Mart Orav);
  • Üllar Peterson “Juudivastasus tänapäeva islamimaailmas”, ilmunud Akadeemias nr 12 (socialia, toimetaja Mart Orav);
  • Valdur Mikita “Koduõu ja ilmaruum”, ilmunud Akadeemias nr 11 (naturalia, toimetaja Kalle Hein).

Tõlkeauhinna vääriliseks tunnistas toimetus Katrin Laiapea, kes tõlkis saksa keelest Hans Aspergeri klassikalise artikli “”Autistlikud psühhopaadid” lapseeas”, mis ilmus läbi kahe Akadeemia, nr 1-2.

Kunstiauhinna pälvib Regina-Mareta Soonsein linoollõigete eest Akadeemias nr 2.

Auhinnaga kaasneb laureaatidele kohustus pidada oma artiklist tõukuv suuline ettekanne Akadeemia seminaril, kuhu on kuulama oodatud ka kõik huvilised. Paraku ei võimalda koroonaviiruse levikuga seotud epidemioloogiline olukord praegu veel paika panna, kus ja kunas see seminar koos auhindade üleandmisega toimub. See jääb sõltuma riiklikest piirangutest ja nende leevenemisest. Jälgige reklaami ja lugege tekste!

[1] Kolleegium on ajakirja toimetust nõustav kogu, kuhu kuuluvad Jaak Aaviksoo, Jaan Einasto, Jüri Engelbrecht, Tiit Hennoste, Alar Karis, Kalle Kasemaa, Kalevi Kull, Piret Kuusk, Ülo Matjus, Eero Medijainen, Peeter Olesk, Jaan Ross, Hando Runnel, Jaan Sootak ja Richard Villems.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht