Alanud on Annelinna visioonikonkurss

Tartu linnavalitsus kuulutas 28. aprillil 2014. a välja visioonikonkursi "Annelinna avalik ja tegevusruum". Konkursi teemaks on Annelinna majadevahelise ruumi mõtestamine ja parandamine, pakkudes elanikele väli- ja vabaajategevusi. Konkurss keskendub peamiselt jalakäigu kaarele (Anne tänava pikendus) ja mikrorajoone läbivate jalakäigu kiirtele ning nende ümbrusele, kuid oma visiooni realiseerimiseks võib kasutada ka teisi Tartu linnale kuuluvaid krunte.

Konkursi üks eesmärk on parandada Annelinna kergliiklusalasid ja vaadelda nende haakumist üldisesse linna kergliiklusvõrgustikku. Eesmärgiks ei oleüksnes kergliikluse võimaldamine, konkursitöölt eeldatakse ka realistlikkeettepanekuid, kuidas luua kergliiklusaladel urbaanset kvaliteeti ja sidudaneed väli- ja vabaajategevusi võimaldava ruumiga. Samuti oodataksekonkursitöödelt Annelinnas võimalike vabaaja veetmise viiside uurimist jasidumist avaliku ruumi võrgustikuga. Pakutavad lahendused ei pruugi ollauniversaalsed ja tavapärased, kuna suure elanike arvu tõttu võib tuvastadarohkelt erinevaid huvigruppe. Plussiks peetakse lahenduste sotsiaalsettundlikkust ja kontekstuaalsust ning Annelinna omapärade ja omapärasteruumide väljatoomist.

Avaliku ruumi all ei peeta siin silmas ebamäärases (rahvarohkes) kasutuses olevat ruumi, vaid konkreetseid tegevusi ja ka privaatsemat, individualiseerumise võimalusi pakkuvat ruumi. Loetletud ülesannetega seonduvaks teemaks on kohalike elanike aktiivsuse ja initsiatiivi küsimus. Töödelt oodatakse ka selle teema analüüsi ja ettepanekuid ning strateegiaid elanike aktiivsuse ja ruumiga suhestumise
parandamiseks. Pakutavad strateegiad võivad olla nii ratsionaalsed kui ka mängulised, lisaks initsiatiivi kasvatamisele võib nende eesmärk olla Annelinna (tagasi) toomine tartlase kognitiivsele kaardile, Annelinna ajaloo nähtavale toomine, Annelinna omapärade ja potentsiaalide avamine ja väljatoomine.

Nii ruumilisi ettepanekuid kui strateegiad hinnatakse ühes kategoorias, peamiseks hindamiskriteeriumiks on (elu)keskkonna kvaliteedi tõus. Välja antakse kolm 4000-eurost preemiat.

Tööde esitamise tähtaeg on 26. august 2014. a kl 16.

http://annelinnaportaal.wordpress.com/konkurss/.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht