Algab kirjandusfestival Prima Vista

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolmapäeval, 6. mail kell 14 antakse avalöök järjekorras kaheteistkümnendale rahvusvahelisele kirjandusfestivalile Prima Vista. Mitmete muusikaliste etteastetega sisustatud avamine toimub Tartu Loodusmaja pargis. Avapäeva programm on tihe ning sinna mahuvad mitme väliskülalise esinemised:
14.00 Prima Vista avamine Tartu Loodusmajas – tervitused ja üllatused
16.00 Vestlusõhtu „Rock-n-roll: uinuv kaunitar või ürgne koletis?“ Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis.
Muusikakriitiku ja ajakirjaniku Artemi Troitskiga vestleb Juku-Kalle Raid. Vestlus on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.
16.00 Sarah Anglissi loeng “Mees, kes ostis kaja” /The Man Who Bought An Echo Tartu Elektriteatris
Oma loengus toob Sarah Angliss näiteid helisalvestuse ja –sünteesimise tehnoloogiate looduslikust ja kehalisest algupärast ning keha ja looduse moonutamise katsetest ideaalse heli otsinguil. Angliss on lubanud kaasa tuua ka fonograafi, millega soovijad saavad arhailisel viisil oma häält vaharullile salvestada.
18.00 Leedu kirjaniku Alvydas Šlepikase romaani „Minu nimi on Marytė” esitlus Tartu Linnaraamatukogu saalis
Kirjanikuga vestleb tõlkija Tiina Kattel. „Minu nimi on Marytė” jutustab endise Ida-Preisimaa lastest, kes lindpriidena otsisid sõjajärgseil aastail pääsemist Leedust. Vestlus on leedu keeles, järeltõlge eesti keelde.
18.00 Vestlusõhtu „Minu maastikud: kohti endas ja ümbruses“ Arhiivis
Kohti endas ja ümbruses kõnetavad Mehis Heinsaar, Valdur Mikita, Jüri Metssalu, Kadri Tüür jt.” Inspireeritult Eesti Rahvaluule Arhiivi 2015. aasta kogumisvõistlusest „Minu maastikud”, kutsuvad kohapärimuse uurijad kaasa rääkima inimese ja maastiku seoste üle pärimuses ja kirjanduses.
17.00 Taaskasutusnäituse avamine Anna Haava 7a majas
Sisaldab endas näituste taaskasutamist. Esindatud Alexei Gordini ning Delegatsioon K maalid, lisaks mõndade vabatahtlike teosed ning installatsioonid. Alexei Gordini näitus avatud õhtuni, teiste töid saab silmitseda kuni pühapäevani.
Aleksei Gordin: http://alexeigordin.weebly.com/
Delegatsioon K: https://www.facebook.com/oudelegatsioon
18.30 Andrei Makarevitši ja Artemi Troitski vestlusõhtu „Vabadus kunstis ja kunst olla vaba“ TÜ Raamatukogu konverentsisaalis
Vestlus on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.
20.00 Utoopiate ettelugemine Arhiivis
Metsik lootus ja unistus paremast ühiskonnast loob utoopiaid – mittepaiku, kus elu kuidagi korraldatum, arusaadavam ja õigem. Paneme üheskoos lugedes eesti keeles kõlama utoopiad Thomas More’ist (1516) Tommaso Campanella (1602) ja Francis Baconini (1627), kõigeks kokku peaks kuluma kokku umbes 9 tundi. Tulge üksi ja sõpradega! Lugejate ritta seadmise ja ajakavaga ja täpsema info jagamisega tegeleb Janika Päll (Janika.Pall@ut.ee).
20.00 Sarah Angliss, Stephen Hiscock ning valik vanu õudus- ja ulmefilme Tartu Elektriteatris
Sarah Angliss ja Stephen Hiscock kasutavad teremini, löökpille ja omavalmistatud robootilisi automaate, et luua helikeskkond Briti Filmiinstituudist pärinevate gootiliste ja ulmeliste lühifilmide programmi saateks.
Kogu kavaga saab tutvuda festivali kodulehel http://kirjandusfestival.tartu.ee/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht