Algab kirjandusfestival Prima Vista

7.-10. maini täituvad Tartu tänavad kirjandusega, sest juba üheteistkümnendat korda vallutab linna kirjandusfestival Prima Vista. 6. mail on kirjandussõpradel võimalus võtta osa ka Prima Vista eelüritustest.Prima Vista tänavuseks teemaks on "Süüta noorus", mis kutsub kõiki mõtlema noorusele ja nooruslikkusele ning leidma see enda seest üles.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kirjandusfestivali matroon, luuletaja Kristiina Ehin on sõnastanud mõtted festivali ja tänavuse teema kohta järgnevalt: „Mulle tundub, et nooruslikkus pole mingi väärtus omaette. Pigem uhkelt vana kui pingutatult noor. Kuid usun, et ilukirjandusel on võime iidvanu asju värskelt sõnastada, muuta need uhiuueks ja verinooreks. Tartus on juba aastasadu selle maagiaga tegeldud ning loodetavasti näitab ka seekordne Prima Vista, et sõnaga võib tõepoolest imet teha.”
Festival sai eelüritustega hoo sisse juba eile, mil kultuuribaaris Arhiiv toimus luulevõistluse TarSlämm finaal. Külalisesinejana oli kohal ka belgia luuletaja Jee Kast. TarSlämmi võitjaks kuulutati Siim Lill, kes läheb Eesti meistrivõistluste finaali, mis toimub mai ja juuni vahetusel Tallinnas, žürii äramärkimise osaliseks ja kutse esineda festivalil “Hullunud Tartu” sai Katrin Pärn.
Eelüritused sellega aga ei piirdu. Kirjandussõbrad on oodatud täna, 6. mail algusega kell 17 kohtumisele poola reportaažimeistri Mariusz Szczygiel’iga ja tema raamatu „Gottland“ eestikeelse tõlke esitlusele Tartu Linnaraamatukogu saalis. Kell 18 toimub Tartu Kirjanduse Maja saalis aga luulekogumiku „Sõnaga näkku 2“ esitlus. Kogumik hõlmab 2013. aasta sügisel välja kuulutatud luulekonkursile „Sahtlist raamatusse“ saadetud sotsiaal- ja punkluulet. Õhtul kella 19 alates on kõigil võimalik osaleda ka vestlusõhtul tšehhi näitekirjaniku Roman Sikoraga Arhiivis. Sikora on hiljuti VAT teatris esietendunud „Masohhisti pihtimuse“ autor. Külalisega vestleb tõlkija Küllike Tohver, juturingis osaleb ka lavastuse peaosatäitja Raivo E. Tamm. Eelürituste päeva lõpetab algusega kell 20 baaris Naiiv toimuv luuleõhtu “Mees ja naine”, kus astuvad üles belgia luuletaja Jee Kast ja noor eesti poetess Eda Ahi. Esmaspäevast kolmapäevani saab Tartu Elektriteatris festivali puhul vaadata kirjandusfilmide eriprogrammi.
Homme, 7. mail algavad kirjandusfestivali Prima Vista 2014 põhiprogrammi üritused. Festival saab avalöögi kell 15.00 Tartu Ülikooli raamatukogu suures saalis. Muusikat, tantsu, luulet ja improvisatsiooni ühendaval avaetendusel esinevad Kristiina Ehin, Tähtvere Tantsukeskus, Aapo Ilves, Jüri Kolk, ansambel Def Räädu, Silvia Urgas, Silver  Sepp ning tantsijad Keity Pook ja Kadri Sirel. Järgnevad tervituskõned konverentsisaalis. Avamisele on oodatud kõik huvilised.
Põhiprogramm hõlmab kohtumisi tuntud kirjanikega nii Eestist kui ka mujalt. Tänavu astuvad Eesti raamatuhuviliste ette näiteks filosoofilise alatooniga proosat viljelev vene kirjanik Mihhail Veller, maineka Ingeborg Bachmanni kirjandusauhinna võitja, ukraina päritolu Katja Petrowskaja, kultusromaani „Rock’n’roll ja ridamaja“ autor, saksa kirjanik Klaus-Peter Wolf, soome noorsookirjanik Salla Simukka ning ungari kirjanik György Dragomán. Samuti avaneb võimalus võtta osa Pargiraamatukogust ja raamatulaadast, seminaridest, vestlus- ja luuleõhtutest, raamatuesitlustest ning paljust muust uuest ja põnevast.
Nagu ikka, laieneb Prima Vista üheks päevaks ka Tartust väljapoole, seekordseks partnerlinnaks on Rakvere, kus kirjanduspidu toimub 10. mail.
Tartu kirjandusfestival Prima Vista 2014 programmi on andnud oma panuse mitmed partnerid, sealhulgas Soome Instituut,Ungari Instituut, Goethe Instituut, Austria Vabariigi Suursaatkond, Poola Vabariigi Suursaatkond, Tšehhi Vabariigi Suursaatkond, Tartu Elektriteater, Anna Haava 7a kogukond, Tartu Saksa Kultuuri Instituut ja paljud teised.

Prima Vista kava leiad täies mahus: www.kirjandusfestival.tartu.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht