Andrus Kallastu autorikontsert Tallinnas

Kolmapäeval, 26. novembril kell 18 toimub Tallinna Metodisti kirikus Andrus Kallastu autorikontsert “REMIX”. Kontserdil esinevad Atlan Karp (bariton), Aare Tammesalu (tšello), Seppo Varho (klaver), Toomas Trass (orel) ja Andrus Kallastu (elektroonika). Kõlavad Andrus Kallastu esimese ja teise loominguperioodi teosed “Kirikusonaat” tšellole ja orelile, klaverisonaat, ballaad “Cromwelli viimane öö” baritonile ja orelile ning kolm fragmenti heliinstallatsioonist “Ja taevad laulsid”.

Kallastu_Remix

Kontsert saab teoks Pärnu Ooperi, Pärnu linna, Kultuurkapitali, Pärnu Eliisabeti kiriku, Tallinna Metodisti kiriku ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös. Sama kavaga kontsert on Pärnu Ooperi kontserdisarjas “Musica Sacra” laupäeval, 22. novembril kell 16 Pärnu Eliisabeti kirikus.

Bariton Atlan Karp on omandanud magistrikraadi Sibeliuse Akadeemias Jorma Hynnise ja Pekka Kähköse juures. Ta on täiendanud ennast Peterburi Maria teatris ning osalenud Gundula Janowitzi, Tom Krause, Dmitri Hvorostovski ja Jelena Obraztsova meistrikursustel. Laulja ooperirollide hulka kuuluvad Scarpia (Puccini “Tosca”), Rigoletto (Verdi “Rigoletto”), Onegin (Tšaikovski “Jevgeni Onegin”). Lisaks klassikalisele repertuaarile on ta osalenud ka eesti ja soome nüüdisteoste, näiteks Anti Marguste mono-ooperi “Andrese neli monoloogi,” Märt-Matis Lille “Ryokani lugu” ja “Kurb rõõm”, Kristjan Kõrveri “Maa ja mere laulud” ning Pasi Lyytikäineni ooperi “Helsinkiin” esiettekannetel. Tema huvide fookusesse kuuluvad aga Wagneri ja Richard Straussi ooperite baritonirollid.

Tšellist Aare Tammesalu tegutseb nii solisti kui ka kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks arvukatele esinemistele Eestis on ta mänginud paljudes Euroopa maades, Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Venemaal ja Iraanis. Ta on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkesteri, Estonia Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, XXI Sajandi Orkestri, Kotka Linnaorkestri ja Eesti Rahvusmeeskoori ees ning tegutseb Tobiase Keelpillikvarteti ja ansambli Resonabilis ja Reval Ensemble’i liikmena. Ta on ka pedagoog ja aktiivne kontserdikorraldaja, kelle kunstilisel juhtimisel  toimub aastast 1995 Mustjala festival Saaremaal.

Pianist Seppo Varho on õppinud klaverit Espoo muusikakoolis, Konstantin Bogino juures Itaalias, Prantsusmaal ja Soomes ja osalenud paljudel meistrikursustel. Varho esineb nii solisti kui ka kammermuusikuna ja tegutseb klaverisaatjana Espoo muusikakoolis, Helsingi ametikõrgkoolis Metropolia ja Sibeliuse Akadeemias. Tema mitmekülgse repertuaari hulka kuulub nii klassikaline kui ka nüüdismuusika. Lisaks Soomele on ta paljukordselt esinenud Itaalias Veneetsia lähedal asuval Chioggia festivalil, Šveitsis, Austrias, Saksamaal, Iisraelis ja Jaapanis. Eestis on ta esinenud mitmeid kordi nii solisti kui ka eesti baritoni Atlan Karpi saatjana.

Helilooja ja organist Toomas Trass on õppinud Eesti muusikaakadeemias Lepo Sumera juures heliloomingut ja Hugo Lepnurme juures orelit, täiendanud ennast Jaan Räätsa juhendamisel ning osalenud oreli meistrikursustel Belgias ja Hispaanias. Praegu tegutseb ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oreli- ja kirikumuusika õppejõuna ja on Nõmme Lunastaja kiriku organist. Ta on esinenud Eestis, Põhjamaades, Venemaal ja Hispaanias.

Andrus Kallastu on õppinud Tallinna Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias ning tegutseb vabakutselise helilooja ja dirigendina. Kallastu loomingu võib jagada kahte perioodi, enne ja pärast aastat 1991. Esimese perioodi loomingut iseloomustab vaba atonaalne helikeel, motoorne, tihti ostinaatne rütmika, neoklassitsistlik kõlakäsitlus, teise perioodi teoseid seriaalne tekstuur, väljatehnika, mittepulseeriv rütmika, muusikalise heli ning müra piire kompav kõla. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris heliloomingut.

http://www.ooper.parnu.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht