Arvo Pärdi uus CD „Lapsepõlve lood“ „Sügisjazzil“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Raadio Laste Laulustuudio on koostöös Arvo Pärdi keskusega saanud valmis helilooja lastemuusika kogumiku. Pärdi vahvad laulud ja instrumentaalpalad lastenäidenditest, nuku- ja joonisfilmidest kõlavad „Sügisjazzi“ kontserdil 6. oktoobril Vene Kultuurikeskuses. Kontserdil saab näha ka Arvo Pärdi muusikaga lühifilme. Pärdi laulud on teatrietenduste, multifilmide ja koolilaulikute kaudu sõna otseses mõttes mitme põlvkonna lapsepõlvelood, millega on seotud toredaid mälestusi.
Heliplaadi „Lapsepõlve lood“ on algatanud laulja ja dirigent Kadri Hunt, kes otsis võimalust salvestada Arvo Pärdi lasteloomingut Raadio laste laulustuudioga ja seda muusikat ka laiemalt tutvustada. Plaadi tarvis valis helilooja varem trükis ilmunud lauludele käsikirjade seast lisa ja koostöös helilooja Tauno Aintsiga valmisid uued värvikad instrumentaalseaded.
Oma heliloojatee alguses kirjutas Arvo Pärt lastelaule, klaveripalu, muusikat kuuldemängudele, näidenditele ja multifilmidele, kuid vaid väike osa sellest on olnud esindatud helilooja ametlikus loomenimekirjas. Plaat „Lapsepõlve lood“ hõlmab ajavahemikku 1956–1970, lisaks tuntud lugudele nagu „Mina olen juba suur“, „Aatomiku laul“, „Koolitee“ jt saavad eluõiguse veel kümmekond laulu, mille käsikirjad seni Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ning Arvo Pärdi keskuse arhiiviriiulitel seisid.
Pärdi tuntuim lastelaul „Mina olen juba suur“ on kirjutatud Eesti Raadio lasteansambli mudilasrühmale toonase lastesaadete toimetaja Kiira Kahni palvel ning tema meenutuste kohaselt valmis see täiesti spontaanselt. Pärt, kes aastail 1958-1967 tegutses raadios helirežissöörina, oli mõnda aega ka raadio lasteansambli klaverisaatja ning oma laulude esmasalvestustel saatis mudilasi sageli helilooja ise. Nii on „Lapsepõlve lood“ tore sild kunagiste ja praeguste raadio laululaste vahel, sest toona Eda Neideri juhatusel tegutsenud Eesti Raadio lasteansambel on tänase Raadio laste laulustuudio eelkäija.
Heliplaat „Lapsepõlve lood“ viib kuulaja uuesti maailma, kust need laulud on pärit – laste maailma täis mängurõõmu, vabadust ja julgust, ootamatuid pöördeid ja piirideta kujutlusvõimet. Arvo Pärdi keskuse ja kirjastuse Universal Edition koostöös antakse välja ka lastelaulude noodid eesti, saksa ja inglise keeles nii klaverisaatega kui ka instrumentaalansambli seades.
Kontserdil esinevad Raadio laste laulustuudio (dirigent Kadri Hunt) ja  kammeransambel koosseisus Sten Lassmann (klaver),
Mari Poll (I viiul), Katariina Maria Kits (II viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Andreas Lend (tšello), Meelis Vind ja Madis Kari (klarnet), Henri Zibo (akordion), Heikko Joseph Remmel (kontrabass) ja Madis Metsamart (löökpillid), Õhtujuht on Margus Saar.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht