Asutati professor Valdek Palli nimeline fond soome-ugri teaduse ja kultuuri toetamiseks

Fondi eesmärk on eesti keeleteadlase, rahvusvaheliselt tunnustatud fennougristi emeriitprofessor Valdek Palli mälestuse jäädvustamine soome-ugri teaduse ja kultuuri toetamise kaudu.

Fond on loodud toetama soome-ugri teadusele ning kultuuritegevusele suunatud projektide läbiviimist, prof Valdek Palli isikliku raamatukogu ja vaimse pärandi säilitamise ja tutvustamisega seotud töid, soome-ugri teaduskirjanduse, soome-ugri rahvariiete, käsitöö ja maalide kogu avaldamist ja täiendamist, soome-ugri teemaliste trükiste väljaandmist ja mälestusõhtute läbiviimist ning Eestis elavate ersa-mokšalaste kultuuripärandi säilitamist.

Valdek Pall (1927–2013) oli eesti keeleteadlane, rahvusvaheliselt tunnustatud fennougrist ja Tallinna ülikooli professor, kelle tööd on tunnustatud Valgetähe IV klassi teenetemärgiga (2001) ja Wiedemanni keeleauhinnaga (2002).

Fondi asutamislepingule kirjutasid alla MTÜ Ersa kultuuriühing Sjatko esindaja Natalia Abrosimova, emeriitprofessor Valdek Palli poeg Imre Pall ning SA Tallinna Ülikooli Arendusfondi juhatuse liige Tiina Tambaum.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht