Ave Alavainu andis Betti Alveri käevõru Elo Viidingule edasi

9. 09. 2009 kell 9:09 algas Kärdlas Ave Vita keskuses Kahaneva Kuu Luulefestival. Laulude, luule ja filosoofiliste mõtisklustega astusid üles Elo Viiding, Jaak Johanson, Karl-Martin Sinijärv, Jürgen Rooste, Veiko Tubin, Juku-Kalle Raid, Tiit Nieler, Avo Tamme, Jaanus Kõrv ja muidugi Ave Alavainu ise. Sündmus kulmineeris Ave Alavainu suure üllatusega: nimelt andis ta Elo Viidingule üle Betti Alveri käevõru.

Betti Alver jättis Bütsantsist pärit käevõru, mille talle oli kinkinud Johannes Vares-Barbaruse abikaasa, testamendiga Ave Alavainule just selle mõttega, et too ehte omakorda edasi kingiks, pärandaks mõnele vägevale poetessile, või nagu reglement ütleb “kui sellist ei leita, siis mõne luuletaja abikaasale”. Loodame, et eesti kirjanduses tolleks ikka tarvidust pole. Nõnda Alavainu nüüd talitaski: andis käevõru Viidingule üle koos testamendiga.

Elo Viiding oli igatahes rabatud, see pole kerge koorem kanda. Eesti kultuuriruumis on sääraseid reliikviaid väga vähe alles, õigupoolest ei tule samaväärse kaaluga asjakest hetkel meeldegi, sest need on kas kaduma läinud või varastatud või unustuse hõlma langenud. Alveri käevõrul on igatahes väärikas uus kandja.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht