Britteni „Kruvipööre“ toob kokku kuue kõrgkooli tudengid

29. ja 30. aprillil saab rahvusooper Estonia kammersaalis näha Eesti parimate teatri-, muusika- ja kunstitudengite ühist lavadebüüti – Benjamin Britteni verd tarretavat õudusooperit „Kruvipööre“. Benjamin Britteni kammerooper „Kruvipööre“ on kirjutatud tüdruksopranile, poiss-sopranile, tenorile ja kolmele sopranile. Ooperi libreto aluseks on Henry Jamesi samanimeline kummitusjutt, mille tegelasteks on lapsed ja vaimud ning loo tegevustik rullub lahti vanas majas, mis ei taha oma minevikust lahti lasta.
Ooperi lavastaja Laura Kalle sõnul on tegemist ainulaadse ühisprojektiga, kus kõik orkestrandid, lauljad, lavastusmeeskonna liikmed, kostüümi-, lava- ja valguskunstnikud ning isegi dirigent ja produtsent on pärit eri Eesti ülikoolidest: „Ühelt poolt on see hea võimalus näha, missugune on Eesti klassikalise muusika ja lavastuskunsti järelkasv, teisalt on tegemist tõeliselt haarava looga, mis oma müstilise süžeega eriliselt hästi just volbriöö-eelsesse aega sobib“. Laval saab näha ja kuulda Eesti muusika- ja teatriakadeemia, Eesti kunstiakadeemia, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Tallinna tehnikakõrgkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli ja Sibeliuse akadeemia tudengeid. Osades esinevad Arete Teemets, Hanno Mölderkivi, Kadi Jürgens, Kadri-Liis Kukk, Liisi Promet ja Silver Piiroja, kaasa teeb kammerorkester Ingrid Roose juhatusel.
Ingrid Roose sõnul mängib etendus nii publiku kui lauljate emotsioonidel ning tekitab hirmujudinaid just oma meeleolude ja muusikaga. „Mind paelub selle ooperi juures kõige rohkem see, kuidas Britten on väga oskuslikult kõik küsimused, diskussioonid ja konfliktid muusikasse kirjutanud,“ märkis Roose ning lisas, et selle teose puhul on märgiline kohe pärast sissejuhatavat proloogi orkestris kõlav intensiivne 12-heliline kruvimise-teema. „Ooper on kirjutatud ühesele orkestrikoosseisule, mis seab küll igale orkestrandile väga suure vastutuse, kuid annab seda enam ruumi musikaalsusele ja interpretatsioonile.“

Ooperile „Kruvipööre“ on võimalik hoogu anda Hooandjas.
Piletid on saadaval Piletilevis.
Täpsem info Facebookis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht