Corelli Music alustab juubelihooaega

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kontserdiagentuur Corelli Music jätkab uuel, 2014/2015 hooajal oma 10. tegevusaasta tähistamist. Hooaja avavad muusikalised tervitused Viinist: pikaajalise muusikute vahetusprojekti jätkuks toob ansambel Concilium Musicum Wien 14. oktoobril Tartu Linnamuuseumi ja 15. oktoobril Tallinna Õpetajate maja saalis kuulajaile pärleid Viini muusika kullafondist (kontserdid saavad teoks koostöös Austria Suursaatkonnaga). 1.-2. novembril tähistab agentuur nii hingedeaega kui ka isadepäeva kaunimates mõisates kontsertidega sarjast „Mõisaromantika“ Alatskivi lossis ja Kõltsu mõisas, kus vanamuusikaansambel Rondellus esitab südamliku ja meeleoluka kava „Hingedeaeg isadega” kesk- ja renessansiaja muusikast.

30. novembril e 1. advendil algab aga kogu pika pühadeaja kestev jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“, mida raamivad Hugo Lepnurme 100. aünniaastapäevale pühendatud avakontsert ja alustab tuleva aasta pidusündmust – Maarjamaa 800 – tähistav lõppkontsert.  Jõulufestival toob publikuni kaunist muusikat jõuluootuseks, aastalõpuks ja uue aasta tervituseks kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni 5.-7.  jaanuaril. Esinevad Kristel Aer Metodisti kiriku Hugo Lepnurme mälestusorelil, Viljandi Pauluse kirikus Eesti Kammerkooride Liidu koorid ja Corelli Barokkorkestri solistid, Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes solistid, segakoor K.O.O.R. ja Corelli Barokkorkester kavaga „Te Deum“. Uue aasta esimestel päevadel sünnib uus täht klassikataevas – Estonian Cello Ensemble ning festivali lõpetab Jõhvi Mihkli ja Tallinna toomkirikus ansambel Orthodox Singers. Dirigent suurvormide kontsertidel on Martin Sildos.

Eestis on aasta 2015 kuulutatud muusika-aastaks, mil Corelli Music jätkab kõigi oma menukate kontserdisarjade ja festivalidega. Tulemas on „Toompea muusikasalongi“ ja „Mõisaromantika“ kontserdid paljude esinejatega, kellest põnevamad on Liisi Koiksoni ja Ardo Ran Varrese kava „Vaikne esmaspäev“ ning eesti uudisloominguga kontserdid Rein Rannapi ja Klavessiinisõprade Tsunftiga. Maarjamaa 800 kavas on oodata traditsioonilisi kontserte sarjas „Kirikupühad Maarjamaal“. Kogu aasta kestvat seeriat alustavad märtsis Palmipuudepühal Rahvusooper Estonia Poistekoor ja Corelli Barokkorkester, kes toovad publiku ette Purcelli „Oodi Püha Cecilia auks“. Sama teos kõlab ka rahvusvahelisel poistekooride festivalil juunis. Maikuu pakub taas muusikute vahetusprojektina kontserte Itaalias, Pergolesi kaunis „Stabat Mater“ ja noore eesti helilooja uudisteos kantakse ette nii Savonas kui ka Eestis. Ning suvel on tulemas taas heategevad kontserdid sarjas „Eesti mõisad 2015“ ja unikaalse formaadiga festival „Tallinna tornid“.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht