Dénes Farkas esindab Eestit Veneetsia kunstibiennaalil

Sirp

55. rahvusvahelisel Veneetsia kunstibiennaalil (01.06.2013 – 24.11.2013) esindab Eestit kunstnik Dénes Farkas, Adam Budaki kureeritud projektiga “Evident in Advance”. 

Dénes Farkas on Tallinnas elav ja töötav postkontseptualistlik fotokunstnik, kelle teoste läbivaks jooneks on alates 2000. aastate teisest poolest olnud sotsiaalsete struktuuride vaatlus ning nende peegeldamine võimalikult lakoonilisse fotot ja pildiallkirja meediumina ühendavasse kunstikeelde. Tema teoseid kuulub Eesti Kunstimuuseumi kogudesse ja erakollektsioonidesse. 

Näituseprojekt “Evident in Advance” tegeleb keele tabamatuse, tõlkimise ja tõlgendamise eri aspektidega. Lisaks Dénes Farkasile osaleb projektis arhitektide ja teoreetikute rahvusvaheline meeskond, seda kureerib Washingtonis asuva Hirshhorni muuseumi ja skulptuuriaia kuraator Adam Budak, kes töötas Farkasiga 2010. aastal KUMU-s toimunud Fotokuu näituse “Beyond” raames. Budak on kureerinud mitmeid olulisi rahvusvahelisi näitusi, sh “Architectures: Metastructures of Humanity, Morphic Strategies of Exposure”, mis oli eksponeeritud 2004. aastal 9. Veneetsia Arhitektuuribiennaalil Poola paviljonis, ta oli Manifesta 7 kaaskuraator.

55. rahvusvaheline kunstibiennaal on publikule avatud 1. juunist 24. novembrini 2013, biennaali peakuraator on Massimiliano Gioni. Eesti näituse asukoht Veneetsias 2013. aastal on jätkuvalt Palazzo Malipiero, ent sedapuhku sissepääsuga San Samuele väljaku esifassaadilt, aadressiga S. Marco 3199 (III korrus). Uued näituseruumid on varasemast avaramad ja nähtavamad, senise 100 ruutmeetri asemel on meie käsutuses 166 ruutmeetrit kasulikku näitusepinda. 

Veneetsia kunstibiennaal on vanim ning suurim rahvusvaheline kunstifoorum, Eesti osaleb oma paviljoniga Veneetsias alates 1997. aastast. Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus on Eesti ekspositsiooni ametlik esindaja Veneetsia biennaalil. 

2012. aasta Eesti ekspositsiooni konkursile laekus 13 projekti, mida hinnati kahes voorus. Laekunud projektide põhjal valis konkursi võitja erinevate institutsioonide esindajatest ja kunstiprofessionaalidest koosnev üheksaliikmeline žürii koosseisus Sirje Helme (EKM), Reet Mark (TKM), Andres Kurg (EKA), Kaido Ole (vabakutseline kunstnik), Katrin Kivimaa (EKA), Johannes Saar (KKEK), Maria-Kristiina Soomre (Kultuuriministeerium), Christian Schoen (Kunst-Konzepte, Saksamaa), Jan Boelen (Z33, Belgia).

Eesti osalemist Veneetsia 55. rahvusvahelisel kunstibiennaalil rahastab Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht