Draama ühendab inimesi

11.-12. Oktoobril 2019 toimub TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kultuurhariduse osakonna eestvedamisel rahvusvaheline rakendusteatri konverents „Draama ühendab inimesi – etenduskunstid ja elukestev õpe“. Kuues rahvusvaheline rama toimub oma sünnilinnas Viljandis ning keskendub etenduskunstidele ja elukestvale õppele ehk sellele, kuidas saab kaasaegsete kunstimeetodite abil lahendada olukordi nii tööl kui eraelus.
Konverents „Draama ühendab inimesi – etenduskunstid ja elukestev õpe“ toob Viljandisse teatri- ja draamapraktikud, liikumisõpetajad, õpetajad, sotsiaaltöötajad ja rahvusvahelised spetsialistid, kes kasutavad etenduskunstide tehnikaid nii hariduses, tööelus kui heaolu valdkonnas. Konverentsile on oodatud noored ja täiskasvanud, kel soov teatri- ja draamameetodites kümmelda, sest töötoad, ka ettekanded on võimalikult praktilised ning interaktiivsed.
Rakendusteatri õppejõu Katrin Nielseni sõnul on pikaajaline rahvusvaheline kogemus tõestanud, et etenduskunsti tehnikad on universaalsed ning neid saab rakendada nii hariduses, sotsiaal- kui ka tervisesfääris. Grupiloovuse aluseks on eelkõige just rama töövõtted ja tehnikad. ,,Mida enam inimene kogeb rama kaudu oma vitaalsust, improvisatsioonivõimet, uudishimu ja eneseväljendust, seda enam tunneb ta end sisemiselt aktiivsena ja ühenduses maailmaga”, lisas Nielsen. Konverentsi esinejad jagavadki peamiselt teatri- ja draamavorme ning meetodeid õppimiseks ja arenguks hällist hauani.
Esinejatena astuvad foorumil üles mitmed oma ala spetsialistid: Suurbritannia draamaprofessor Allan Owens, PhD, organisatsioonikoolitaja Anne Pässilä Lahti Innovatsioonikoolist, arvukatest foorumteatri koolitustest tuttav Jouni Piekkari, PhM, lavastaja ja draamapraktik Elina Rainio, lavastaja, näitleja, sotsiaalteatri pedagoog David Sanchez Martinez Hispaaniast ning Simon Poole, Chesteri folkmuusik, loovmeetodite õppejõud ja uurija. Konverentsi modereerivad Eestist Katrin Nielsen (TÜ Viljandi kultuuriakadeemia) ning Madli Pesti (EMTA Lavakunstikool).
Konverentsi raames toimuvad TÜ Viljandi kultuuriakadeemias mitmed põnevad etendused ja kaasavad töötoad: Improteater Impeerium “Improvisatsiooni töötuba teambuilding’u arendamiseks”; Zoja Mellov „Erivajadustega noorte teatriõpe“. Mariliis Peterson „Kuidas meditsiin ja rakendusteater koos töötavad?“; Minni Aia-Utsal “Loovtegevuste kasutamine sotsiaalpedagoogilises töös”; Margit Salmar “Probleemi lahenduse otsimine rollimängu võtmes”; Krista Olesk „Meetodite rohkus ja järjepidevus draamatöös – nullist kogu kooli hõlmava teatritegevuseni”; Katrin Tralla „ART- agressiivsuse asendamise treening”; Elina Rainio „Kunstipõhised tööriistad seeniordraamas. Mäletamine ja elukaar”.
Kahepäevase konverentsi osalustasu on 18 eurot, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengitele on sissepääs tasuta. Registreerumine lõpeb 8. oktoobril 2019.
Koduleht:https://www.kultuur.ut.ee/et/draamauhendab
Facebook: https://www.facebook.com/events/2357731281115069

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht