Draamateatris esietendub Indrek Hargla “Wabadusrist”

Eesti Draamateater toob lavale Indrek Hargla käsitluse esimese vabariigi aegsest Eestist ja vaikivast ajastust. 4. aprillil esietenduv "Wabadusrist" räägib EW-aegsest tagatoast ning sellest, kuidas 1924. aastal loodi Tallinnas Aia tänaval koorekihi klubi Centum. Seal tehti poliitikat, aeti äri, peeti balle, võeti vastu Euroopa diplomaate ja kuninglikke päid, spioneeriti. Seal liikusid Päts, Laidoner, Rei, Puhk, Eenpalu, Pusta, Piip, Sirk ja teised. Kuna eelmisest Eesti Vabariigist teatakse sageli ainult paraadportreesid, siis ei teata, mida tegelikult tähendas toonane vaikiv ajastu.

Vaataja ette jõuab, kuidas Päts oli osav mängur poliitikamaastikul. Kuidas Laidoner suutis oma võlgadega endale kaela tõmmata poliitilise krahhi. Kuidas punased manipulaatorid eesotsas Reiga olid Eestis alati võimu juures. Kuidas suurärimees Puhk maksis kõik kinni. Kuidas Eenpalu salapolitsei struktuuri tegi. Kuidas välisministrid ja diplomaadid Pusta ja Piip Pätsu ajal patarei vanglas olid. Kuidas vabadussõjalastest tehti jõuga fašistid ja Sirk oma otsa leidis. Paralleelid tänapäevaga on üllatavad.

“Wabadusristi” lavastab Hendrik Toompere jr, kunstnik on Ervin Õunapuu. Osades on Ivo Uukkivi, Ain Lutsepp, Tõnu Oja, Jüri Tiidus, Harriet Toompere, Guido Kangur, Indrek Sammul, Uku Uusberg, Roland Laos, Raimo Pass, Marta Laan, Liisa Pulk, Liis Haab, Tiit Sukk ja Lauri Kaldoja.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht