EAAS teeb ettepaneku taastada Ajakirjanduse Sihtkapital Kultuurkapitalis

Hiljuti, 19. mail oli Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi koosolek teemal “Miks on Eesti ajakirjandus kultuuri küsimus?”, misjärel jõudsime järjekordselt tõdemuseni, et ajakirjanduse igapäeva funktsioonide täitmine ühiskonnas oleneb oluliselt ajakirjanduse kui professionaalse valdkonna määratlemisest Eesti kultuuriruumis ja professionaalse ajakirjanduse edendamise toetamisest. Ajakirjanduse Sihtkapitali taastamine on auvõlg Eesti Vabariigis 1918 – 1940 töötanud ajakirjanike ees.
Ajakirjanduse Sihtkapital võimaldab kujundada stabiilse aluse hea ajakirjanduse kvaliteedi hoidmiseks. Kultuurkapitali toetus annaks võimekamatele ajakirjanikele suurema loomingulise sõltumatuse, ergutaks rohkem viljelema keerukamaid ja nõudlikumaid ajakirjandusžanre, käsitlema mahukaid, süvenemist ning aega nõudvaid ühiskonnale olulisi teemasid.

Lisaks rõhutame, et me ei saa olla ühes paadis nendega, kes püüavad ajakirjandust järjepannu madaldada vaid tootmiseks, äriliseks tegevuseks ja eiravad seda loomingulise alana. Tegelikult on isegi uudisteajakirjandus oma valikutes ja tõlgenduste kontekstis suuresti kultuuri osa, oluline kultuuritegur. Ajakirjanikutöö on arvestatavas osas loominguline töö. Ühiskond vajab ühishuvide eest seisvat ajakirjandust – nähtust, mis on juba 250 aastat kuulunud Eesti kultuurisfääri ja mida pole võimalik ka edaspidi sellest välja lõigata.

Selleks et väärtustada head Eesti ajakirjandust, mis selgelt eristub pealiskaudsest ja  sisuvaesest üldisest meediavoost, peame toetama Ajakirjanduse Sihtkapitali taastamist.

Ajakirjanduse Sihtkapitali taastamine tähendab traditsioonist lugupidamist, traditsiooni taastamist ja jätkamist.

EAASi juhatus
Eesti Ajakirjanike Liidu juhatus

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht