Eesti Ajaloomuuseum pääses Euroopa muuseumide aastaauhinna konkursil järgmisesse vooru

Sirp

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone kandideerib tänavu Euroopa Muuseumi Foorumi poolt välja antavale Euroopa Muuseumide Aastaauhinnale (EMYA) 2013. Suurgildi hoone valiti üle 40 kandideerinud muuseumi hulgast 28 parima hulka. Nominatsioonile ja auhindadele konkureerivad ligi 20 erineva riigi muuseumid alates Norrast põhjas, Türgist lõunas, Portugalist läänes kuni Aserbaidžaanini idas.  Euroopa Muuseumide Aastaauhinna rahvusvahelise žürii esindajana külastas augustis Suurgildi hoone ekspositsiooni „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu“ muuseumi- ja kommunikatsioonispetsialist Atle Faye Norrast, kes tutvus süvitsi gildihoone ekspositsiooni, tegevuste ning eesmärkidega. Aasta Muuseumi peaauhind kuulutatakse välja 2013. aasta mais Belgias Tongerenis asuvas Gallo-romaani muuseumis.

Tegemist on 1977. aastal asutatud kõige prestiižikama muuseumide auhinnaga Euroopas, mis väärtustab innovatsiooni, publikukesksust ja professionaalsust. Auhind antakse unikaalse atmosfääriga muuseumile, kes panustab publikus huvi äratamisse, oskab teemasid loominguliselt esitleda ja tõlgendada, on loov ja innovaatiline oma haridustegevuses ning sotsiaalselt vastutustundlik. Auhinnal on olnud väga positiivne mõju muuseumivaldkonnale üldiselt, tuues tähelepanu keskmesse ka väikeseid uuendusliku sisuga muuseume, millel muidu oleks olnud raske leida Euroopa tasandil tunnustust.

Eesti muuseumidest on varem Euroopa Muuseumi Aastaauhinna võitnud KUMU kunstimuuseum, mis nimetati Euroopa Aasta Muuseumiks 2008. aastal.

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone avati külastajatele pärast restaureerimis- ja näituste uuendamistöid 28. mail 2011. Lisaks Suurgildi hoone püsiekspositsioonile „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu“ on avatud ka Börsi käigus asuv väliekpositsioon „Ajaloo käik“ ning sisehoovis kunstiprojekt „Ajaloo nägu“.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht