Eesti Filharmoonia Kammerkoor tutvustab koolinoortele Eesti muusikat

Tiina Mattisen

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) koostöös G. Otsa nim Tallinna Muusikakooliga annab 23.-27. jaanuarini tasuta kontserte Eesti koolides: 23. I Haapsalu gümnaasiumis ja Wiedemanni gümnaasiumis, 25. I Tartus Karlova gümnaasiumis ja H. Elleri nim muusikakoolis, 26. I Tallinnas Muusikakeskkoolis ja G. Otsa nim muusikakoolis ning 27. I Pärnus Ülejõe gümnaasiumis ja Koidula gümnaasiumis.
 
EFK on korraldanud koolikontsertide sarja alates 2008. aastast, et äratada noortes suuremat huvi väärtmuusika vastu, tekitada esineja ja publiku vahetu kontakt ning tagada kontserdipubliku järelkasvu. Seekordse sarja teeb eriliseks koostöö G. Otsa nim muusikakooliga, kelle koorijuhtimise osakonna üliõpilased osalevad EFK proovides ning astuvad lavale koos professionaalsete lauljatega.
 
Otsa-kooli direktori Aarne Saluveeri sõnul tagab nende kooli muusikaõppe kõrge kvaliteedi tipptasemel õppejõudude ja muusikainstrumentide kõrval ka hea koostöö professionaalsete kollektiivide ja kontsertorganisatsioonidega. Saluveer lisab: „See koolikontsertide projekt annab võimaluse noortele muusikutele esitada maailma tippkoori kontsertprogrammi eesti muusikast oma eakaaslastele ning elada professionaalse laulja töörütmis. Laulja ameti muudavad sisukaks ja huvitavaks salvestused ja kontsertreisid tippdirigentide ja orkestritega, võimalus areneda solistirollides ja saada hästitasuvat tööd nii Eesti kui kogu maailmas.“
 
EFK lauljad ning Otsa-kooli õpilased esitavad koolides Eesti koorimuusika tähtheliloojate Kreegi, Tormise, Pärdi, Hermanni, Härma jt loomingut. Kontserte juhatab ning lugusid kommenteerib Heli Jürgenson, kes on hooajast 2011/2012 EFK koormeister.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht