Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistluse võitis Vahur Afanasjev käsikirjaga „Serafima ja Bogdan“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel pälvis esikoha Vahur Afanasjevi käsikiri „Serafima ja Bogdan“. Lisaks otsustas žürii välja anda kaks teist kohta, mille vääriliseks valiti Eva Koffi käsikiri „Sinine mägi“ ja Triinu Merese käsikiri „Lihtsad valikud“. Lisaks auhinnalistele kohtadele märkis romaanivõistluse žürii ära Liisi Õunapuu ja Ustav-Esko Mikelsaare käsikirjad. Postimehe eripreemiaga tunnustati Taavi Kangurit.
“Auhinnatud töödest heidavad „Serafima ja Bogdan“ ning „Sinine mägi“ valgust Eesti lähiajaloole, ent nii Afanasjev kui Koff on suutnud vältida tavapärasust nii ajalises plaanis kui ka tegevuskohtade valikus. Mõlemat käsikirja iseloomustab häälte paljusus ja oluliste teemade dramaatiline esitus. Triinu Merese „Lihtsad valikud“ liigitub iseenesest hämara mõiste „ulme“ alla, ent ennekõike võlus žüriid käsikirja autori peaaegu hooletu julgus fantaseerida ning sundida lugeja oma fantaasiamaailma ilma pikemate selgitusteta omaks võtma,” rääkis romaanivõistluse žürii esimees Jan Kaus.
Romaanivõistluse võitja Vahur Afanasjev on sündinud Tartus ning siiani tuntud peamiselt luuletuste ja laulusõnade kirjutajana, kuigi ta on kirjutanud ka mitmeid proosatekste.
“Romaanivõistlus on üllatuste võistlus: alati ilmub publiku ette mõni uus nimi või keegi, kes on varem tuntud mõnes muus žanris ning see rikastab eesti romaanikirjandust,” sõnas Jan Kaus.
Romaanivõistluse võidutööd valis kaheksaliikmeline žürii 67 algupärase ja seni avaldamata käsikirja seast. Žüriisse kuulusid Kirjanike liidu esimees Tiit Aleksejev, dramaturg Heidi Aadma, kirjandus- ja tõlketeadlane Anne Lange ning kirjanikud Veiko Belials, Märt Laur, Holger Kaints, Jan Kaus ja Karl-Martin Sinijärv. Kõik käsikirjad jõudsid žürii liikmeteni autorlust avaldamata.
Romaanivõistluse võitjate vahel läheb jagamisele 10 000 euro suurune auhinnafond, mille on välja pannud Eesti ettevõtted Liviko, Wolf Group`i kuuluv Penosil ja advokaadibüroo Ellex Raidla. Lisaks annab Postimees välja eripreemia.
Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja ning lähtub oma tegevuses Eesti Romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus kutsuti taas ellu Eesti erakapitali toel 2014. aastal ning käimasolev võistlus on teine pärast selle traditsiooni taastamist. Eelmise, 2015. aastal toimunud romaanivõistluse võitis Armin Kõomägi romaaniga “Lui Vutoon”.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht