Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusele laekus tänavu aastal 67 uut käsikirja

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusele laekus tänavu 67 käsikirja, mille seast valib žürii parimad teosed, sealhulgas esimest korda parima tõlkeromaani, mis köidaks rahvusvahelist kirjastamisturgu.

Eesti Kirjanike Liidu esimehe Tiit Aleksejevi sõnul tuleb konkurents tihe ning lisas, et tänavuaastase romaanivõistluse uuenduseks on parima tõlkeromaani valimine, mille eesmärgiks on toetada Eesti kultuuri eksporti.

„Kui tahame oma kirjandusega välislugejateni jõuda – ja seda me ju tahame – siis on selle eelduseks väliskirjastajale arusaadavas keeles käsikirja olemasolu. Pahatihti on just siin kitsaskoht. Katsume selle sammuga aidata kaasa selle kitsaskoha ületamisele,“ ütles romaanivõistluse korraldaja, Eesti Kirjanike Liidu eestseisuse liige Peeter Helme.

Tõlkeromaani valimist ja selle kvaliteetset inglisekeelset tõlget toetab advokaadibüroo Ellex Raidla.

“Eesti tuntus tugeva kultuuri kaudu on parim kvaliteedimärk meie majanduskeskkonnale, kodumaistele toodetele ja teenustele,“ lausus advokaadibüroo Ellex Raidla partner Risto Vahimets. “Advokaadina seisan Eesti teadmistepõhise ekspordi eest laiemalt ning näen siin loomemejanduse konkurentsivõime teemadega olulist seost.”

Eesti Kirjanike Liit, jätkates romaanivõistluse väärikat traditsiooni, kuulutas 23. märtsil 2016 Kadriorus, Anton Hansen Tammsaare muuseumis välja 2017. aasta romaanivõistluse, millega oodati osalema pikema proosa käsikirju. Käsikirjade esitamise lõpptähtaeg oli 1. veebruar ning selleks ajaks laekus 67 käsikirja.

Esimesele taasellukutsutud romaanivõistlusele 2015. aastal  laekus 94 käsikirja. Esikoha pälvis kirjanik Armin Kõomäe „Lui Vutoon“, teise koha vääriliseks valiti Märt Lauri „Lahustumine“, kolmanda kohaga pärjati Jim Ashilevi „Kehade metsa“ ning neljanda koha pälvis Helen Eelranna „Suluseis“. Lisaks auhinnalistele kohtadele märgiti ära kuue autori käsikirjad.

Romaanivõistluse žüriisse kuuluvad Kirjanike liidu esimees Tiit Aleksejev, dramaturg Heidi Aadma, kirjandus- ja tõlketeadlane Anne Lange, kirjanikud Veiko Belials, Märt Laur ja Holger Kaints ning Jan Kaus.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja ning lähtub oma tegevuses Eesti Romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus kutsuti taas ellu Eesti erakapitali toel 2014. aastal ning käimasolev võistlus on teine pärast taaselustamist.

Romaanivõistlust toetavad Liviko, Wolf Group`i kuuluv Penosil ja advokaadibüroo Ellex Raidla ning eriauhinna annab välja Postimees.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht