Eesti Kultuuri Koda küsib: „Kes vastutab?“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Selle üle, kes või mis tänases Eestis vastutab meie kultuuri elujõu, rikkuse, jätkusuutlikkuse ja kultuuripärandi säilimise eest, arutlevad ettekannetega ja paneeldiskussioonides tunnustatud kultuuritegijad. Küsimusele otsitakse vastuseid Eesti Kultuuri Koja korraldataval kahepäevasel konverentsil „Vastutus + kultuur = vastutuskultuur?“, mis toimub 30.-31. oktoobril Viljandi Pärimusmuusika Aidas.
Konverentsi avapäeval, 30. oktoobril kell 21 toimub Eesti Kultuuri Koja tunnustusauhinna „Kultuuri Tegu 2015″ pidulik üle andmine ja kuulutatakse välja Eesti Kultuuri Koja kingitus Eesti Vabariik 100 tähistamiseks.

„Kingime oma riigile sünnipäevaks kultuuri valdkonna tegevusplaani, et eesti kultuur oleks ka järgmise saja aasta pärast olemas. Selleks algatame liikumise EESTI 200, et korraldada rahvusvaheline eesti kultuuri visioonifestival ning luua kultuuritegijate mälupank,“ ütles Kärt Summatavet, üks kingituse idee algatajatest. „Kultuuri Koda teeb EV 100 kingituse koos loomeliitude ja paljude teiste partneritega. See on väga suur ja mahukas ettevõtmine, kuid annab meile kindla sihi ja tervikliku väärtuspõhise visiooni Eesti tulevikust.”

„Kultuuri Tegu 2015″ nominendid valis välja Kultuuri Koja eestseisus 53 kandidaadi seast ning nendeks on Tallinna Pühavaimu kiriku 10. vitraažakna loomine (kunstnik Dolores Hoffmann ja tema sakraalloome seltsing), puidust metsakõlakojad “Ruup“ (Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri üliõpilased, idee autor Birgit Õigus), rahvusvahelise muusikapäeva üle-Eestiline tähistamine 1. oktoobril 2015 (Eesti Muusikanõukogu), füüsilise teatri lavastus “Põletatud väljade hurmaa” (kompanii “Nii” Renate Keerdi eestvedamisel) ja Tartu Pauluse kiriku taastamine (EELK Tartu Pauluse koguduse õpetaja Joel Luhametsa eestvedamisel).

Konverentsil esinevad sotsiaalteadlane ja poliitik Marju Lauristin, kirjanik ja diplomaat Jaak Jõerüüt, teoloog Urmas Petti, advokaat Risto Vahimets ning paneeldiskussioonides osalejatena Indrek Saar, Tiina Lokk-Tramberg, Aet Maatee, Valner Valme, Maria Lee Liivak, Mihkel Kunnus, Kalev Roosiväli, Ülo Vooglaid, Volli Kalm, Mart Laidmets, Lauri Vahtre, Ahto Lobjakas, Olesja Rotar, Kärt Summatavet, Indrek Allmann ja Gregor Taul. Paneeldiskussioone modereerivad Marko Lõhmus, Kaarel Tarand, Tõnu Viik, Toomas Kiho, Birk Rohelend ja Jan Kaus, kogu konverentsi moderaatoriks on Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige Pille Lill.
Lisaks ettekannetele ja paneeldiskussioonidele toimuvad reedel, 30. oktoobril ka vastutuse eri tahke vaagivad arutelud töötubades kultuurikoja eestseisuse ja liikmete eestvedamisel Viljandi erinevates kultuuriasutustes.
Registreeruda saab konverentsile veel ka Viljandis 30.10 hommikul kohapeal.

Lisainfo ja konverentsi kava: www.kultuurikoda.eu

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht