Eesti Kunstimuuseumi peadirektorina jätkab Sirje Helme

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kultuuriminister Rein Lang kinnitas Sirje Helme Eesti Kunstimuuseumi peadirektori ametikohale viieks aastaks, vastava ettepaneku tegi ministrile konkursikomisjon. Sirje Helme uus ametiaeg Eesti Kunstimuuseumi peadirektorina algab 1. jaanuarist 2014 ja kestab 2018. aasta lõpuni.

Helme on lõpetanud Tartu Ülikooli kunstiajaloo eriala, omab magistrikraad kunstiteadustes ning selle aasta alguses kaitses ta doktorikraadi Eesti Kunstiakadeemias.
 
Helme on Eesti Kunstimuuseumi peadirektorina töötanud alates 2009. aastast. Enne seda on ta olnud Kumu direktor, töötanud Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses koordinaatori ja juhatajana ning kirjastuses “Kunst” erinevatel ametikohtadel.
 
Ta kuulub mitmetesse erialastesse organisatsioonidesse, nende hulgas Eesti Kunstnike Liitu, Läti Kaasaegse Kunsti Muuseumi kollektsiooni ekspertkomiteesse, Rahvusvahelisse Kunstikriitikute Assotsiatsiooni, Helme on ka muuseuminõukogu liige.
 
Sirje Helme on kureerinud alates 1995. aastast erinevaid näitusi nii Eestis kui välismaal, ta on esinenud arvukatel konverentsidel ettekannetega ja pidanud loenguid ülikoolides ning avaldanud mitmeid erialaseid artikleid.
 
Teda on autasustatud Valgetähe IV klassi ordeniga, samuti Itaalia, Belgia ja Hollandi riigi ordeniga.

Kunstimuuseumi direktor vastutab muuseumi igapäevase ja strateegilise juhtimise eest. Direktori ülesandeks on muuseumi sisulise ja majandustegevuse lühi- ja pikaajaline planeerimine ning kavandatu elluviimine.
 
Konkurss Eesti Kunstimuuseumi direktori ametikohale kuulutati välja seoses direktori tähtajalise töölepingu lõppemisega. Tähtajaks laekus ministeeriumile üks avaldus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht