Eesti muusika päevad käivitavad noortele minifestivali

Festival Eesti muusika päevad (EMP) kutsub esmakordselt kokku noorte muusikahuviliste meeskonna, kelle ülesandeks on korraldada EMPi laste- ja noortefestivali mini-EMP.
10.-17. aprillil 2015 kestvate Eesti muusika päevad uus algatus mini-EMP ehk lastele ja noortele mõeldud festival viib eesti tänapäevase süvamuusika nii üldharidus- kui ka muusikakoolidesse noori kõnetaval moel. Festival kuulub ka üleriigilisse muusika-aasta programmi.
Festivali moto „Sinu idee loeb!” iseloomustab sündmuse olemust – noored ise töötavad välja kunstilise programmi, valivad esinejad ja esinemiskohad, korraldavad teavitustöö, suhtlevad esinejate ja kontserdipaikadega.  Festivali sündmused põimitakse tavapärase EMPi programmiga, mis aitab keskenduda muusikale, väldib nii žanrilist sildistamist kui ka määratlust „noortele ja täiskasvanutele”, julgustades noori külastama festivali kõiki kontserte ja avatud proove.
mini-EMPi korraldusmeeskond moodustatakse üldhariduskoolide aktiivsetest kultuuri- ja meediahuviga gümnasistidest. Neid toetavad nii muusikaõpetajad kui ka rahvusvahelise kogemusega professionaalsed produtsendid, turunduse- ja kommunikatsioonispetsialistid, muusikud ja heliloojad.
Muusikakoolide õppurid koos õpetajatega hoolitsevad kontserdiprogrammi eest. Koostatakse eesti muusika kava, millega esinetakse nii kontserdisaalides kui ka tavatutes paikades. Noored saavad võimaluse esineda uudishimulikule publikule väljaspool harjumuspärast esinemiskeskkonda.
Aastast 1979 on Eesti Heliloojate Liit korraldanud Eesti muusika päevi, mis on tänaseks kujunenud vanimaks ja olulisimaks eesti uut muusikat tutvustavaks festivaliks Eestis. Sündmuse muudab ainulaadseks esiettekannete rohkus. Festivali kunstilised juhid on Timo Steiner ja Helena Tulve.
Kõigil, kes soovivad mini-EMPis osaleda, palutakse ühendust võtta kuni 17. novembrini e-aadressil emp.noored@gmail.com. Oodatud on nii noored, muusikud, õpetajad kui ka ettevõtjad ja üksikisikud, kes soovivad anda panuse noorte muusikafestivali käivitamisse. Põhjaliku lisainfo võimalustest leiab aadressil www.helilooja.ee/emp “Uudiste” rubriigist.

Loe lähemalt
Konkursist mini-EMPi meeskonda
http://helilooja.ee/emp/2014/11/eesti-muusika-paevad-kutsub-noori-festivalimeeskonda/
Osalemisest mini-EMPil muusikuna
http://helilooja.ee/emp/2014/11/2015-aasta-eesti-muusika-paevad-avavad-uksed-noortele-muusikutele/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht