Eesti Muusikanõukogu avalik kiri

Sirp

Eesti Muusikanõukogu juhatus saatis 8. veebruaril kirja, avaldades oma seisukohta Mustpeade maja saatuse küsimuses:

Austatud peaminister hr Andrus Ansip 

Eesti muusikuid ja organisatsioone ühendav Eesti Muusikanõukogu jälgib murega rahandusministeeriumi poolt algatatud Mustpeade Maja vennaskonnale tagastamise protsessi. Tallinna üks muinsuskaitselisi pärle ning linna olulisim kammermuusika kompleks on aktiivse avaliku kasutuse tõttu nii aastaid tagasi valitsuse kui ka eelmisel aastal Riigikohtu poolt tunnistatud objektiks, mille tagastamine kahjustaks tallinlaste, linna külaliste ning kultuuriringkondade juurdepääsu hoonele ja selle saalidele.

Muusikanõukogu ning mitmed tema liikmetest loovisikute ühendused, nagu Interpreetide Liit, Heliloojate Liit, Jazzliit jt, on jälginud rahuoluga viimase poole aasta jooksul toimunud sisulisi ning heaperemehelikke muudatusi, mis on toimunud Mustpeade Majas alates maja Tallinna Filharmoonia haldusse minekust. Tähelepanuväärne on kontserdielu elavnemine maja erinevates ruumides ning publikuarvu tõus, ülioluliseks peame meie riigi ühele esinduskollektiivile – Tallinna Kammerorkestrile – kodusaali tekkimist. Tallinna Filharmoonia kultuurikorralduslik kogemus, mille tippudeks on Birgitta Festival, arvukad kontserdisarjad ning aktiivne kontserttegevus erinevates žanrites ei jäta kahtlust selle tegevuse professionaalsuses ning avalikkusele suunatuses. Austades Mustpeade vennaskonna sajanditepikkuseid klubilise tegevuse traditsioone on siiski avaliku kultuurielu korraldamine linna allasutuse ehk Tallinna Filharmoonia põhitegevus ning aastatepikkune kogemus ja tegevus selles vallas annab selge ümberlükkamatu argumendi riigi kultuurielule olulise maja praeguse omandi mitte muutmiseks. 

Teeme ettepaneku rahandusministeeriumi poolt ettevalmistatud  eelnõud mitte toetada ning jätta Mustpeade Maja Tallinna linna omandisse.

Lugupidamisega,
 
Eesti Muusikanõukogu juhatuse liikmed:
Olav Ehala, Eesti Heliloojate Liidu esimees
Urvi Haasma, Eesti Muusikakoolide Liidu esimees
Peep Lassmann, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor
Rein Rannap, Eesti Interpreetide Liidu esimees
Aarne Saluveer,  G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli direktor
Toomas Siitan, Eesti Muusikateaduse Seltsi esimees
Jaak Sooäär, Eesti Jazziliidu juhatuse liige
Timo Steiner, Tallinna Muusikakeskkooli direktor


Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht