Eesti noor teadlane pälvis kolmanda koha Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil Bratislavas

Sirp

Noor Eesti teadlane Anna Maria Punab (Hugo Treffneri Gümnaasium) pälvis kolmanda koha Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil tööga, milles õpilane uuris gümnaasiumiõpilaste õppeedukuse ja õnnelikkuse vahelisi seoseid.

Anna Maria, kes praegu on juba Tartu Ülikooli tudeng, leidis oma töös, et õnnelikkus ja eluga rahulolu ei ole seotud keskmise hindega matemaatikas, eesti keeles, ajaloos ja võõrkeeles. Ilmnes, et need õpilased, kelle elus on enam tuge pakkuvaid figuure, on õnnelikumad ja saavadki kokkuvõttes paremaid hindeid, kui väiksema sotsiaalse toega noored. Keskmise hinde juures oli eriti oluline sõprade poolne tugi, samas kui lähedased suhted vanematega mõjutasid lemmikainete hinnet.

Anna Maria  Punab pälvis Eesti õpilaste teadustööde riiklikult konkursil teise koha ning esindas konkursikomisjoni otsusega Eestit 2012. aasta Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil Bratislavas.

Õpilaste riiklikku teadustööde konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Anna Maria ja samuti Eestit Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil esindanud Jaan Toots (Tallinna Reaalkool)  ning Karl-Sander Erss (Tallinna Reaalkool) jõuavad tagasi Tallinna 26. septembril kl 12.45.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht